KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3682 TL
  • 6.1081 TL
  • 6.7640 TL
Kocaeli Zirve
Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Güncel
13 Mart 2018 Salı 12:31

Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”

Ürünlerinde at eti kullandığı ortaya çıkan Sanat Et’in sahibi Nevzat Sanat açıklama yaptı.

Kartepe Maşukiye yolunda faaliyet gösteren Sanat Et isimli firmaya Sakarya İl Tarım Müdürlüğü baskın düzenledi. Yapılan baskında kullanılan etlerin at eti olduğu ortaya çıktı.

Bugün ise Sanat Et’in firma sahibi olan Nevzat Sanat ortaya çıkan at eti haberleri ile ilgili açıklama yaptı. 13 yıldır işletme de faaliyet gösterdiklerini belirten Nevzat Sanat, “Kartepe Maşukiye’de faaliyet gösteren Sanat Et firmasında ortaya çıkan at eti ile ilgili işyeri sahibi Nevzat Sanat açıklamada bulundu. 13 yıldır ilçede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Nevzat Sanat, “İşyerimiz uzun senelerdir Kartepe ilçesinde hizmet veriyor. Hijyenik kurallara uyarak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tarım İl Müdürlüğü tarafından rutin denetimlerde elde edilen raporlarda, ürünlerimizde hiçbir yabancı katkı maddesi olmadığı tespit edilmiştir ancak yakın bir zamanda müşterisi olduğumuz Sakarya’da faaliyet gösteren sucuk üretim merkezinde firmamıza 730 gr at eti satıldığı tespit edilmiştir. At eti TR 540034 üretim izinli, TUSEM ete ait çıkmıştır. Süreci mutlaka takip edeceğiz, yasal haklarımızı kullanacağız, söz konusu firma hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

“13 yıldır gerek Tarım İl Müdürlüğü, gerekse de ilgili kurumların yetkilileri işyerimizde onlarca kez rutin denetim yapmıştır” diyen Sanat, “İşyerimiz her türlü denetime hazır bir şekilde müşterisine hizmet veriyor. Kimsenin Sanat Et firmamızdan bir şüphesi olmasın, müşterilerimizin haklarını korumak için hangi yasal adım atılması gerekiyorsa atacağız” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu