Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Güncel
13 Mart 2018 Salı 12:31
  • 8985
  • 0

Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”

Ürünlerinde at eti kullandığı ortaya çıkan Sanat Et’in sahibi Nevzat Sanat açıklama yaptı.

Kartepe Maşukiye yolunda faaliyet gösteren Sanat Et isimli firmaya Sakarya İl Tarım Müdürlüğü baskın düzenledi. Yapılan baskında kullanılan etlerin at eti olduğu ortaya çıktı.

Bugün ise Sanat Et’in firma sahibi olan Nevzat Sanat ortaya çıkan at eti haberleri ile ilgili açıklama yaptı. 13 yıldır işletme de faaliyet gösterdiklerini belirten Nevzat Sanat, “Kartepe Maşukiye’de faaliyet gösteren Sanat Et firmasında ortaya çıkan at eti ile ilgili işyeri sahibi Nevzat Sanat açıklamada bulundu. 13 yıldır ilçede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Nevzat Sanat, “İşyerimiz uzun senelerdir Kartepe ilçesinde hizmet veriyor. Hijyenik kurallara uyarak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tarım İl Müdürlüğü tarafından rutin denetimlerde elde edilen raporlarda, ürünlerimizde hiçbir yabancı katkı maddesi olmadığı tespit edilmiştir ancak yakın bir zamanda müşterisi olduğumuz Sakarya’da faaliyet gösteren sucuk üretim merkezinde firmamıza 730 gr at eti satıldığı tespit edilmiştir. At eti TR 540034 üretim izinli, TUSEM ete ait çıkmıştır. Süreci mutlaka takip edeceğiz, yasal haklarımızı kullanacağız, söz konusu firma hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

“13 yıldır gerek Tarım İl Müdürlüğü, gerekse de ilgili kurumların yetkilileri işyerimizde onlarca kez rutin denetim yapmıştır” diyen Sanat, “İşyerimiz her türlü denetime hazır bir şekilde müşterisine hizmet veriyor. Kimsenin Sanat Et firmamızdan bir şüphesi olmasın, müşterilerimizin haklarını korumak için hangi yasal adım atılması gerekiyorsa atacağız” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ