Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4823 TL
  • 6.2239 TL
  • 7.2797 TL
Kocaeli Zirve
En iyi ‘Anne’ şiiri belirlendi
En iyi ‘Anne’ şiiri belirlendi
Güncel
09 Mayıs 2010 Pazar 15:25
  • 1866
  • 0

En iyi ‘Anne’ şiiri belirlendi

Büyükşehir Belediyesi’nin Anneler Günü nedeniyle düzenlediği şiir yarışmasında dereceye girenler belirlendi

Büyükşehir Belediyesi`nin Anneler Günü nedeniyle düzenlediği “Canım Annem Sen Benim En Güzel Şiirimsin” adlı şiir yarışmasında ilk üçe giren ve mansiyon ödülü kazananlar belli oldu. En güzel şiir “Annem” adlı şiiriyle Şeyda Barutçu seçilirken, ikinciliği “Anne” şiiriyle Cansu Durhan, üçüncülüğü ise “Kuş Gibi Uçup Gitti” şiiriyle Dilek Yılmaz elde etti. Yarışmada ayrıca Canan Köse “Ben Anneyim” ve Nurhan Şengöz “Bitmeyen Hasret” adlı şiirleriyle mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

232 KİŞİ BAŞVURDU
Anneler Günü için gerçekleştirilen yarışmaya 232 katılımcı şiir gönderdi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Keskin, İzmit Endüstri Meslek Lisesi ve Atılım Anadolu Lisesi Türk Dili Edebiyatı Öğretmenleri Eylem Ataman ile Gülbahar Özdemir, Büyükşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mehmet Kesen tarafından oluşan jüri şiirleri tek tek okuyarak değerlendirmeye aldı. Jüri üyeleri dereceye giren şiirleri seçerken oldukça zorlandı.

DUYGU DOLU MISRALAR
Yarışmada birinci seçilen Şeyda Barutçu`nun şiiri oldukça başarılı betimlemelerle süslenmiş. Bin TL tutarında hediyenin sahibi olacak Baturçu`nun annesine yazdığı şiirdeki bazı mısralar şu şekilde; “Ah benim boynu bükük köy çiçeğim, yazmandan bir dal koparıp çiçeksiz koynuna dik, gözlerin lale açar belki, dudakların gelincik.. Alnındaki kesikler yeni bahar, çıkart çatlamış ellerini ceplerinden, senin ne ayıbın var, bırak toprak utansın ellerinden, hadi, sildim yanaklarımı bekliyorum..” Yarışmada ikinciliği kazanan Cansu Durhan`ın, üçüncülüğü kazanan Dilek Yılmaz`ın ve Nurhan Şengöz`ün şiirleri ise kaybettikleri annelerine yazdıkları duygu dolu mısralardan oluşuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ