19 Mart 2018 Pazartesi 03:54
  • 3.9168 TL
  • 4.8261 TL
  • 5.4768 TL
Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”
Güncel
13 Mart 2018 Salı 12:31
  • 7084
  • 0

Sanat Et’in sahibi: “Firmaya dava açacağız”

Ürünlerinde at eti kullandığı ortaya çıkan Sanat Et’in sahibi Nevzat Sanat açıklama yaptı.

Kartepe Maşukiye yolunda faaliyet gösteren Sanat Et isimli firmaya Sakarya İl Tarım Müdürlüğü baskın düzenledi. Yapılan baskında kullanılan etlerin at eti olduğu ortaya çıktı.

Bugün ise Sanat Et’in firma sahibi olan Nevzat Sanat ortaya çıkan at eti haberleri ile ilgili açıklama yaptı. 13 yıldır işletme de faaliyet gösterdiklerini belirten Nevzat Sanat, “Kartepe Maşukiye’de faaliyet gösteren Sanat Et firmasında ortaya çıkan at eti ile ilgili işyeri sahibi Nevzat Sanat açıklamada bulundu. 13 yıldır ilçede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Nevzat Sanat, “İşyerimiz uzun senelerdir Kartepe ilçesinde hizmet veriyor. Hijyenik kurallara uyarak müşterilerimize hizmet veriyoruz. Tarım İl Müdürlüğü tarafından rutin denetimlerde elde edilen raporlarda, ürünlerimizde hiçbir yabancı katkı maddesi olmadığı tespit edilmiştir ancak yakın bir zamanda müşterisi olduğumuz Sakarya’da faaliyet gösteren sucuk üretim merkezinde firmamıza 730 gr at eti satıldığı tespit edilmiştir. At eti TR 540034 üretim izinli, TUSEM ete ait çıkmıştır. Süreci mutlaka takip edeceğiz, yasal haklarımızı kullanacağız, söz konusu firma hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

“13 yıldır gerek Tarım İl Müdürlüğü, gerekse de ilgili kurumların yetkilileri işyerimizde onlarca kez rutin denetim yapmıştır” diyen Sanat, “İşyerimiz her türlü denetime hazır bir şekilde müşterisine hizmet veriyor. Kimsenin Sanat Et firmamızdan bir şüphesi olmasın, müşterilerimizin haklarını korumak için hangi yasal adım atılması gerekiyorsa atacağız” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

TARİHTE BUGÜN

19 Mart 1915
Güneş Sistemi gezegenlerinden Plüton'un ilk fotoğrafı çekildi. Ancak Plüton'un yeni bir gezegen olduğu o tarihte anlaşılamadı.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir