KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Sanat Pazarı’nda aşure dağıttılar
Sanat Pazarı’nda aşure dağıttılar
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 10:23
  • 783
  • 1

Sanat Pazarı’nda aşure dağıttılar

Derince Kent Konseyi Kadın Meclisi, ev hanımlarının el emeklerini kazanca dönüştürme şansı bulduğu Sanat Pazarı’nda aşure dağıtımı gerçekleştirdi

İçinde bulunduğumuz muharrem ayı nedeniyle pek çok sivil toplum örgütü aşure etkinliği düzenleyerek, hem dini bir vecibeyi yerine getiriyor hem de vatandaşlar arasındaki kaynaşmaya katkı sunuyor. Derince Kent Konseyi Kadın Meclisi de ekim ayı içerisinde, kadınların el emeklerini pazarlayabilmeleri için hayata geçirilen Sanat Pazarı`nda aşure etkinliği düzenledi. Cımbızlar Camii İmam Hatibi Enver Erdal`ın yaptığı dua ile başlayan etkinliğe, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, çevre esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

KATILIM YOĞUNDU
Etkinlikte vatandaşlar hem aşure ikramından yararlandı hem de pazarı gezdi. Aşure etkinliği meclis başkanı Fatma Akarsu, Emine Altındağ, Aysun Altın, Ayşe Kurt, Hatice Akkaş, Sevim Önen, Ayfer Karadeniz, Türkan Acar, Gülşen Bay, Fatma Toplu, Gülten Mutlu, Nuray Gündoğdu gibi kent konseyinde değişik görevlerde bulunan bayanlar tarafından hazırlandı. Derince Kent Konseyi Başkanı Naip Yıldırım ile alt meclis grupları da aşure etkinliğinde hazır bulundu. Etkinliğe kent konseyi başkan adaylarından olan Adnan Akarsu da katılarak, desteğinin süreceğini ifade etti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ