KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Sanatçının tepkisi Doğan’a geri vites yaptırdı
Sanatçının tepkisi Doğan’a geri vites yaptırdı
Güncel
08 Eylül 2010 Çarşamba 11:42
  • 3550
  • 16

Sanatçının tepkisi Doğan’a geri vites yaptırdı

KASK’ı mevcut yerinden taşımak isteyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan sanatçı ve sanatseverlerin tepkisi karşısında geri adım atmak zorunda kaldı

Kocaeli Amatör Fotoğraf Sanatçıları Kulübü (KASK)`ın Cumhuriyet Parkı`nda bulunan ve İzmit Belediyesi`ne ait olan hizmet binasına el koymak isteyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan geri vites yapmak zorunda kaldı. Kendisini her fırsatta sanatın ve sanatçının dostu olarak lanse eden, ancak davranışlarıyla bunun tam tersini yapan Doğan, İzmit Belediyesi`nin kültür müdürlüğünü KASK`ın yıllardır sanatsal faaliyetlerini yürüttüğü hizmet binasına taşıyacağını bahane ederek KASK`ı yerinden etmek istemişti. Ancak sanatçıların ve sanatseverlerin tepkisi karşısında başkan Doğan kayıtsız kalamadı.
 

PROTESTO EDECEKLERDİ
Dün akşam yürüyüş yolunda ellerinde taşıdıkları fotoğraflarla sessizce Nevzat Doğan`ı protesto etmeye hazırlanan KASK Üyeleri ve sanatseverler müjdeli bir haber aldı. Protesto gösterisinden yarım saat önce başkan Nevzat Doğan ile bir görüşme yapan KASK Başkanı Cengizhan Günesen ve aralarında KYÖD Başkanı Hakan Tanta`nın da bulunduğu bir grup sivil toplum örgütü temsilcisi Doğan`ı kararından vazgeçirdi. Yürüyüş Yolu üzerinde bir süre ellerindeki fotoğraflarla bekleyen sanatseverler daha sonra Sabri Yalım Parkı`nda bir basın açıklaması yaptı.
 

KİRA SÖZLEŞMESİ YAPILACAK
KASK Başkanı Günesen, “Protesto öncesi Nevzat Doğan ile görüşmek istedik. Kendisi de kabul etti ve yaptığımız görüşme olumlu neticelendi. Dernek binamız aynı yerinde hizmete devam edecek” dedi. Günesen, belediyeyle olan kira sözleşmelerinin ocak ayında son bulağını ve yeni bir sözleşme yapacaklarını da sözlerine ekledi. KYÖD Başkanı Hakan Tanta ise, başkan Doğan`a KASK`ın durumunu anlattıklarını söyleyerek, “Sayın başkanımız da kültür müdürlüğü için başka bir yer arayacaklarını söyledi. Tüm KASK Üyeleri`ne ve sanatseverlere hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ