KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Polis Teşkilatı 165. yılını kutladı
Polis Teşkilatı 165. yılını kutladı
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 16:39
  • 2107
  • 0

Polis Teşkilatı 165. yılını kutladı

İl Emniyet Müdürlüğü’nce, Türk Polis Teşkilatı’nın 165. kuruluş yıldönümü valilik önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende minik polisler ilgi odağı oldu

Türk Polis Teşkilatı`nın 165. kuruluş yıldönümü organize edilen törenle kutlandı. Törene; vali Gökhan Sözer, vali yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kurmay Albay Erol Üsküplüoğlu, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, derneklerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende en çok dikkat çeken miniklerin polis kıyafetleriyle protokol arasında dolaşmaları oldu.

POLİSE GÜVEN DUYUN
Tören, emniyet müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını emniyet müdürü Yusuf Çalkavur yaptı. Çalkavur, “Kocaeli ve 12 ilçemizde 3 bin 300 personelle görev yapmaktayız. İnsanların en temel ihtiyaçları güvenliktir. Bütün gayretimiz ve çabamız vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri. Güvenliğin sağlanmasında polise güven duyulması da önemli. 24 saat kesintisiz olarak cesur, kararlı ve azimli hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu sene uyuşturucu ve fuhuş çetelerine birçok baskınlar yaptık. Bu tür operasyonlarımıza da devam edeceğiz” dedi.

PELERİNSİZ KAHRAMANLAR
Vali Gökhan Sözer ise yaptığı konuşmada “İnsanların hayatlarında en önemli önceliğimiz güvenlik. Bunun için ilk zamanlarda insanlar surlar kaleler dikmiş. Daha sonra barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışmışlar. Polis teşkilatımız gece gündüz demeden gecenin karanlıklarında kendisini ve hayatını düşünmeden görev yapıyor. Onlar bu vatana bağlı kalmış ve kalacaklar” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından ilköğretim okulları arasında gerçekleştirilen şiir yarışmasında birinci olan Şehriman Şimay şiirini okurken, liseler arasında yapılan kompozisyon yarışmada birinci olan İlknur Kızıltaş, ‘Pelerinsiz Kahramanlar` adlı yazısını okudu.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Polis Haftası nedeniyle ilköğretim okulları arasında yapılan resim, kompozisyon ve şiir dallarında birinci olanlara ayrıca hediyeleri takdim edildi. Yarışmada resim kategorisinde birinci olan Berkin Yılmaz, şiir dalında birinci olan Şehriman Şimay, kompozisyonda birinci olan İlknur Kızıltaş`a hediyelerini vali Sözer takdim etti. Yarışmada aynı kategorilerde ikinci olan Batuhan Atilla, Ezgi Ozan, Asya Binbar`a ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu verirken, üçüncü olan Fatmanur Karabalak, Mert Türkmen, Ayşegül Kandemir`e de hediyelerini başsavcı Fatih Özdemir takdim etti. Törende ayrıca emniyet müdürlüğü şubeler arasında düzenlenen voleybol, masa tenisi ve havalı tabanca turnuvalarında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

KONVOY GÖZ DOLDURDU
Emniyet müdürlüğüne bağlı birimlerin araçları tören nedeniyle Merkez Bankası önünden E-5 yol güzergahını takip ederek konvoy geçişi yaptı. Polis korteji valilik önünde tamamlandı. Etkinlikler çerçevesinde ayrıca Halk Eğitim Merkezi Trabzon Yöresi Halk Oyunu Grubu, yöresel dansları sergiledi. Törenin bitiminin ardından protokol üyeleri ve davetliler hep birlikte Polisevi`nde düzenlenen kokteyle geçti. Polisler ise görevlerine döndü. Samimi bir ortamda gerçekleşen kokteylde teşkilat mensupları ve davetliler seneye buluşma sözü vererek ayrıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ