KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR
Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR
Güncel
23 Kasım 2017 Perşembe 15:47
  • 1936
  • 2

Sancaklı'dan Nur Yerlitaş'a İNCE AYAR

Yerlitaş'ın "Şehitler mehitler aman yeter" sözlerini eleştiren MHP'li vekili Saffet Sancaklı, "Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar" ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

Beyaz  Tv’de  yayınlanan spor programında Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnaklarla ilgili sözlerine 'Şerefsiz oğlu şerefsiz' diyerek ilk çıkışı yapan siyasi  olan eski futbolcu MHP Kocaeli Milletvekili Saffet  Sancaklı bu kez de modacı Nur Yerlitaş'ı hedef aldı.

 

ŞEHİTLERİMİZE DİL UZATAN..!

Saffet  Sancaklı'nın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle: "Büyük Türk milletine... Öncelikle bilinmesini isterim ki  21.11.2017  tarihinde malum şahsın ekranlarda ahlak dışı sözlerine karşı yaptığım açıklama sadece Boşnak kökenli bir Türk evladı olmamla sınırlı olmayıp büyük Türk milleti ailesine mensup her bir değerli şahsiyetin gösterdiği tepkiye tercüman olmak içindi. Basın açıklama metnimi tam okuyanlar görecekler ki, malum şahıs ve bu şahsa benzer  tiplerin ekranlarda veya kamuoyunda rağbet görmemesi hususunda tüm medya sahiplerini dikkatli ve tedbirli olmaya çağırmakla birlikte kamuoyunu da bu tipler karşısında daha hassas olmaya davet etmiştik. Şehitlerimize dil uzatan Nursuz Yersiz Taşlar da, gazilerimize saygısızlık yapan holiganlar da bu kapsamdadır.

 

"TOPLUMSAL SORUMLUKLARIN İLİKLERİME KADAR FARKINDAYIM"

İslam ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuurunun milletimizin gönlünde artarak devam ettiğini görmekten ayrıca kıvanç duyuyorum. Şahsen TBMM'de milli bir sporcu ve ülkücü kimliğimle bana yüklenen toplumsal sorumlulukların iliklerime kadar farkındayım. Bu vesileyle ifade etmek isterim ki bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin sigortası olan, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz partimiz MHP ve ülkücü hareketin birer  neferi olarak milli vicdanın sözcüsü ve milli-manevi değerlerin koruyucusu olmaya her alanda devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ