KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Sapanca Gölü'ne uçak düştü
Sapanca Gölü'ne uçak düştü
Güncel
23 Kasım 2009 Pazartesi 08:45
  • 5699
  • 3

Sapanca Gölü'ne uçak düştü

Microlight tipi küçük bir uçak benzinini bitince Sapanca gölüne düştü.

Sapanca'da ki Sivil Havacılık tesislerinden havlandığı microlight (motorlu çok hafif hava aracı) ile Sapanca Gölü üzerinde uçan Brezilya asıllı Fransız vatandaşı Jerom Negro, yakıtı bitince göle mecburi iniş yaptı. Bir süre gölün yüzeyinde kalan microlight batarken, Brezilyalı pilot ise 30 metre açıktan tekneyle alınarak karaya çıkartıldı.


Türkiye'de, bir marketler zincirinde üst düzey yönetici olarak çalışan ve İstanbul'da yaşayan, Brezilya asıllı Fransız vatandaşı 42 yaşındaki Jerom Negro dün kendisine ait microlight ile Sapanca Gölü üzerinde uçmak üzere Sapanca'nın Kırkpınar Mahallesi'nde bulunan Sivil Havacılık tesislerine geldi.


Dün akşam saatlerinde havalanan Jerom Negro, bir süre uçtuktan sonra artık iniş yapmak istedi. Ancak inemeyince pisti pas geçti ve tekrar havalanan pilot, Sapanca Gölü üzerinde yaklaşık 100 metre mesafedeyken yakıtı bitti ve bu yüzden gölün 30 metre açığına mecburi iniş yaptı. Microlight'in göle mecburi iniş yaptığını gören havaalanındaki güvenlik teknesi, hemen hareket ederek pilot Negro'yu alırken, microlight ise gölün sularına gömüldü.


Sahile çıkartılan Jerom Negro, olay yerine gelen 112 ekibi tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık durumu iyi olan Negro, hastaneye gitmezken olay yerine gelen Sakarya Arama Kurtarma Birliği'nde görevli dalgıçlar, gölün 30 metre altında kalan microlight'in çıkartılmasını takip etti.


Habercilerin sorularını yanıtlamak istemeyen Negro, göle mecburi iniş yapmak zorunda kaldığını söylemekle yetindi. Bölgeye gelen dalgıçlar microlight'ı çıkartmak için çalışmalara başladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ