KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sapanca hattını çalıştırsınlar da görelim
Sapanca hattını çalıştırsınlar da görelim
Güncel
08 Aralık 2011 Perşembe 17:17
  • 3022
  • 2

Sapanca hattını çalıştırsınlar da görelim

CHP’li Fahri Örengül, Yuvacık Barajı’ndaki suyun azalmasıyla beraber kenti susuzluk tehlikesinin sardığını söyledi. Önergül, “İSU Genel Müdürlüğü, Sapanca hattını yaptı. Neden çalıştırmıyorlar?” dedi

Son üç ayda ilimizde yeterli ölçüde yağış düşmemesi ve barajı besleyen derelerin kuruması nedeniyle Yuvacık Barajı`nda su seviyesinin düşmesi ve susuzluk tehlikesinin baş göstermesi kentte panik yarattı. Büyükşehir Belediye Meclisi`nin CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, İSU Genel Müdürlüğü`nün kentteki susuzluk tehlikesini ortadan kaldırmak için Sapanca hattını yaptığını ancak bu hattı bir türlü çalıştıramadığını söyledi.
 

NEDEN ÇALIŞTIRMIYORLAR?
Örengül, “Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılında yaşanan susuzluk tehlikesinden sonra kentte bir daha susuzluk tehlikesi ortaya çıkmaması için Sapanca –Yuvacık arasında su isale hattı yaptı. İsale hattını hem ihalesiz hem de çok pahalıya mal ettiler. Belediye meclis üyesiyiz ama bu hattın çalışıp çalışmadığını bilmiyoruz. Çünkü hiç görmedik, göstermediler, tanıtmadılar. Baraj gölünde sadece bir haftalık su kalmış, dereler kurumuş. İsale hattını çalıştırmak için daha neyi bekliyorlar? Çalıştırsınlar da çalışıp çalışmadığını biz de görelim” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ