Sapanca ile Kartepe arasına iletişim hattı!
Sapanca ile Kartepe arasına iletişim hattı!
Güncel
07 Eylül 2018 Cuma 13:20
  • 3239
  • 0

Sapanca ile Kartepe arasına iletişim hattı!

TEİAŞ, Sapanca ile Kartepe sınırları arasına 7.8 kilometre uzunluğunda bir iletişim hattı projesi hazırladı.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) yaklaşık toplam 7.8 kilometre uzunluğunda yeni bir enerji İletim hattı projesi hazırladı. TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından, Sapanca ile Kartepe sınırları içerisinde 154 kV Sapanca TM İrtibatları EEİH projesinin tesisi ve işletilmesi planlanmakta. Söz konusu proje ile bölgenin enerji taleplerinin kesintisiz olarak karşılanması ve uzun vadede karşılaşılması muhtemel enerji darboğazının engellenmesi amaçlanmakta. Proje güzergâhın sağından ve solundan 1 kilometre olmak üzere toplam 2 kilometre genişliğinde bir koridor "inceleme koridoru" olarak belirlendi.

 

Uzunluğu 7,9 kilometre

Proje kapsamında tesis edilecek EEİH, 154 kV geriliminde ve yaklaşık 7,9 km uzunluğunda olacak. Etüt aşamasında hattın mümkün olduğunca yerleşim alanlarının uzağından geçirilmesine özen gösterildiği belirtilen proje güzergâhına en yakın yerleşim yeri yaklaşık 250 metre mesafede olan Uzuntarla olduğu açıklandı. Yüksek gerilim hattı için  26 adet direk dikilmesi planlanıyor. Direklerin isabet ettiği alanlarda yoğun olmak üzere, güzergâhın sağından ve solundan 25 metre olmak üzere toplam 50 metre genişliğindeki koridorda inşaat çalışmaları sürdürülecek. Direklerin isabet ettiği alanlar kamulaştırılacak, tel altları için ise irtifak hakkı tesis edilecektir.

 

24 ay içerisinde bitecek

Hazırlanacak kamulaştırma planı doğrultusunda, ilgili parseller tespit edilip TEİAŞ tarafından oluşturulacak Kıymet Takdir Komisyonu tarafından belirlenecek fiyatlar üzerinden hak sahiplerine arazi bedelleri ödenecek. Projenin arazi hazırlık ve inşaat aşamasında aynı anda maksimum 30 kişinin çalıştırılması planlanırken, projenin 24 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Fatih

Yorum: Bu gazete kentin önem verdiği gazete idi ama artık boş bir kağıt parçası

31 yaşındaki genç hayata tutunamadı

Yazan: Hakan B.

Yorum: Cok erken oldu be rifat abi inanmak cok zor Allahim ailene sabir versin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: İzmitli

Yorum: Diyecek söz yok ama sayın Bigman Çakman bu haberi neden siz dahil 1-2 gazete hariç diğerleri görmemezlikten geldi onu merak ediyorum.

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Misafir

Yorum: Bizim halkımızı bu duruma düşürenleri Allah kahretsin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

KENT REHBERİ