KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sayın vali dünden bu güne ne değişti?
Sayın vali dünden bu güne ne değişti?
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 16:23
  • 1161
  • 2

Sayın vali dünden bu güne ne değişti?

CHP İl Emek Bürosu yaptığı açıklamada yürüyüş yapmak isteyen grupların Vali Ercan Topaca’nın talimatıyla durdurulmasına ve tazyikli su biber gazıyla müdahale edilmesini eleştirerek, ‘Sayın vali dünden bu güne ne değişti?” diye

CHP İl Emek Bürosu Başkanı Ali Akagündüz, emek bürosu üyeleri Ömer Akın, Nihat Değer, Cem Acar, Mustafa Kahraman, Fehmi Memiş ve Ferit Altaş ile birlikte il binasında basın açıklaması yaptı. Emek bürosu başkanı Ali Akagündüz, asgari ücretin içler acısı halini protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak isteyen grupların vali Ercan Topaca`nın talimatıyla durdurulmasını eleştirdi. Ali Akagündüz, geçmişte verilen izinlerin şimdi neden kaldırıldığını sordu.

 
VALİYE SESLENDİ
Yaşananlara anlam veremediklerini anlatan Akagündüz, “Asgari ücreti protesto etmek isteyen KESK, DİSK, TTB ve TMMOB üyelerinin yürüyüşüne izin verilmiyor. Yürüyüş yapmak isteyenler Merkez Bankası önünde durduruluyor ve Cumhuriyet Caddesi`ne bile sokulmuyor. Tazyikli su ve biber gazı sıkılarak gruplara müdahale ediliyor. Geçmişte basın açıklamaları ve yürüyüşler yapıldı. Hiçbir şey olmadı. Sayın vali dünden bugüne ne değişti” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ