KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Şeb-i Arus ağlattı
Şeb-i Arus ağlattı
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 09:51
  • 1984
  • 5

Şeb-i Arus ağlattı

Hz. Mevlana’nın 739. ölüm yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus yüzlerce kişiyi ağlattı. 100 semazen ve 100 sazende eşliğinde yapılan gösteride semaya dönen 4 yaşındaki Emir Haktan Yıldırım ise herkesin ilgi odağı oldu
İzmit Belediyesi ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciği ortaklığında Hz. Mevlana`nın vuslatının 739. yılı nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus gösterisi önceki akşam Yahya Kaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu`nda gerçekleşti. Türkiye`nin en büyük gösterisinde 100 semazen ve 100 sazende görev aldı. Salonu tıklım tıklım dolduran izleyiciler ise manevi havanın etkisiyle gözyaşlarına hakim olamadı.
 
SİRMEN`DEN ÇELENK
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, ilçe müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar gecede yerini aldı. CHP`lilerin gelmediği etkinliğe eski milletvekili Sefa Sirmen çelenk gönderdi.
 
4 YAŞINDAKİ SEMAZEN
Mehteran takımının gösterileriyle başlayan programda protokol konuşmaları yapıldıktan sonra İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ ile birlikte gelen İzmit`in ilk çocuk semazeni 10 yaşındaki Numan Pek ve ilk sazendesi 4 yaşındaki neyzen Emir Haktan Yıldırım`a teşekkür amaçlı hediyeler verdi.
 
GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Konuşmalar ve hediyeleşmeler sonrasında 100 semazen ve 100 sazende muhteşem bir gösteriye imza attı. İlgiyle izlenen gösteride kimi davetliler gözyaşlarına hakim olamazken, kimileri de ‘Allah Allah` sözlerine ve dualara eşlik ederek Hz. Mevlana`nın maneviyatını derinden yaşadı. Program Kur`an-ı Kerim`den okunan dualarla son buldu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ