KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ şimdi de depremzedenin peşine düştü
SEDAŞ şimdi de depremzedenin peşine düştü
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 11:11
  • 2230
  • 8

SEDAŞ şimdi de depremzedenin peşine düştü

SEDAŞ, 17 Ağustos depreminin ardından prefabrikelere sığınan binlerce depremzedeye 12 yıl sonra borç çıkarttı

SEDAŞ, özelleştirildikten sonra bu kentin adeta kabusu haline geldi. Yaz-kış meydana gelen elektrik kesintileriyle vatandaşı canından bezdiren, faturasını bir dün dahi geciktirenin gözünün yaşına bakmayan, ne belediye başkanı ne de milletvekili dinleyen SEDAŞ, şimdi de gözünü depremzedelere dikti.
 

12 YIL SONRA BORÇ
Eski defterleri karıştıran SEDAŞ, 17 Ağustos 1999`da yaşadığımız asrın felaketinde evsiz kalan ve prefabrike binalara sığınan binlerce aileye 12 yıl sonra borç çıkarttı. Bilindiği gibi devlet ilk iki yıl depremzedelerden elektrik ücreti almamıştı. SEDAŞ, 2002`den sonra elektrik faturasını ödemeyenlerin peşine düştü.
 

HEM DE FAİZİYLE BİRLİKTE
Kocaeli Valiliği`ne başvurarak depremzedelerin isim listesini alan SEDAŞ, faturaları tek tek göndermeye başladı. Hem de faizini de ekleyerek. Kocaeli Barosu`na bağlı 12 avukat, depremzedelerin isimlerinden yola çıkarak adreslerine ulaşmaya çalışıyor. Ellerine “Borcunuzu ödeyin, yoksa icraya vereceğiz” yazısı ulaşan depremzedeler ise şokta.


PREFABRİKELERDE OTURANLARA
17 Ağustos 1999 depreminden sonra ilimize yüzlerce prefabrike konut kuruldu, bu konutlara binlerce depremzede yerleştirildi. Devlet, depremzedelerden ilk iki yıl elektrik ücreti almadı. Gözünü bu kez de depremzedelere diken SEDAŞ, eski defterleri karıştırdı, borçluları buldu çıkardı, faturaları tek tek göndermeye başladı. Hem de faiziyle birlikte.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ