KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ’ı eleştirmeye Doğan’ın hakkı yok!
SEDAŞ’ı eleştirmeye Doğan’ın hakkı yok!
Güncel
25 Aralık 2012 Salı 11:41
  • 1010
  • 0

SEDAŞ’ı eleştirmeye Doğan’ın hakkı yok!

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın SEDAŞ’tan şikayet etmeye hakkının olmadığını belirten ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, AKP’yi eleştirdi

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, dün yaptığı basın açıklamasıyla son günlerde yapılan ihale ile özelleştirilen otoyol ve köprülere değinirken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ı da yerden yere vurdu. Küpçü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın sürekli olarak SEDAŞ`tan şikayet ettiğini ama buna hakkı olmadığını kaydetti. Küpçü, “SEDAŞ`ı ve Türkiye ölçeğinde bütün elektrik dağıtım rantını özel şirketlere dağıtan kendi partisidir” dedi.

 
BİR BİR SATIYOR
Açıklamasına devam eden Küpçü, Nevzat Doğan`ın yakın bir gelecekte otoyollardan ve köprü geçişlerinden de şikayet edeceğini söyledi. Küpçü, “Otoyollar ve köprüler de özel sektöre devrederseniz, tekel hakkını da devretmiş olursunuz. Bu hak devlete yani bütün ulusa ait bir haktır ve devredilemez. Eğer devrediliyorsa bu bir özelleştirme değil bir imtiyazdır. Bugünkü iktidar iktidarlarını sürdürebilmek adına bu ulusal varlıklarımızı bir bir satıyor” diyerek eleştirdi.
 
ACI GERÇEK
Alınan bedellerin de borç faizine gittiğini kaydeden Küpçü, “2013`te 53 milyar borç faiz ödeyeceğiz. Türk halkı bu acı gerçeğin ve ulusal varlıklarını yağmalayanların farkına varmalıdır. Yoksa 2013 yılı tükettiğimiz bu yıldan daha büyün sıkıntılara sahne olacaktır. 2013 yılının ülkemize ve halkımıza, sömürüsüz ve savaşsız aydınlık bir yaşam getirmesini diliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ