KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ’ın direği, Serdar’ı ayaklandırdı
SEDAŞ’ın direği, Serdar’ı ayaklandırdı
Güncel
04 Eylül 2009 Cuma 15:12
  • 1288
  • 2

SEDAŞ’ın direği, Serdar’ı ayaklandırdı

SEDAŞ’ın maliyeti gerekçe göstererek yolun altına almadığı elektrik hattı iki metre geri çekilince, Serdar Mahallesi halkı tepki gösterdi

GERGİN ANLAR YAŞANDI
Yenidoğan Köprülü Kavşağı'nın yapıldığı Serdar Mahallesi Mümtaz Tarhan Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile mahalle halkı karşı karşıya geldi. SEDAŞ'ın alt yapısı tamamlandığı halde yolun ortasında kalan yüksek gerilim hattını üç metre bahçesi bulunan evlerin bulunduğu bölüme çekmesi vatandaşın öfkesine neden oldu ve bölgede uzun süre gergin anlar yaşandı.

SÖZ VERDİLER AMA…

Mahalle sakinlerinden Ay Apartmanı'nın sahibi Emin Ay, köprülü kavşak çalışmaları kapsamında aynı cadde üzerinde bulunan 5 evin sahibinin, bahçelerinden bedelsiz olarak 2,5 metre yol için verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Biz hizmete karşı değiliz. Hiç para beklemeden evimizin bahçelerini hibe ettik. Ama yolun ortasında kalan yüksek gerilim hatlarının ortada kalacağını söyledik. Büyükşehir Belediyesi bize hattın yolun altından geçeceği yönünde söz verdi.

ÜÇ METRE GERİYE

Yolu yapan Sar Yapı İnşaat firması da taahhüt ettiği gibi sözünü tutarak elektrik hattı için kaldırımın bulunduğu yerin altına elektrik hattı döşedi. Aslında her şey hazır. Ama nedense bu işlem bir türlü hayata geçirilemedi. Üstelik yüksek gerilim hattının sağlık açısından tehlikeli olduğunu ispat eden belgelerimiz de var. Fakat SEDAŞ maliyeti gerekçe gösterip direği üç metre geri çekmekle yetindi ve olayı oldu-bittiye getirdi.'

MUHATAP BULAMADI

Öğle saatlerinde yaşanan olaya ise mahalle halkı büyük tepki gösterdi. Bununla ilgili belediyeden söz aldıklarını, ancak belediyenin olay yerine zabıta ekiplerini göndermelerini yakışıksız bulduklarını ifade eden mahalle halkı Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bir açıklama istedi. Ay “Bu işi kim yaptırıyor? Yetkili kim hala bilmiyoruz' diyerek muhatap bulamadığından yakındı. Fakat tüm tepkilere rağmen yeni yapılan kaldırım kırılarak elektrik direğinin geri çekim işlemine başlandı. 
Murat ULAŞAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ