KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ’ın sokak lambası oyunu
SEDAŞ’ın sokak lambası oyunu
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 15:48
  • 4169
  • 13

SEDAŞ’ın sokak lambası oyunu

İl Genel Meclisi’nin aralık ayının ilk toplantısında CHP’li İsmet Kanık, SEDAŞ’ın Malta ve Ayazma Mahalleleri’nde yaptığı sokak lambası ‘işgüzarlığını’ meclis gündemine taşıdı

İl Genel Meclisi`nin aralık ayı toplantılarının ilk oturumu Fahim Kılıç başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Valilik 100. Yıl toplantı Salonu`nda tek gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste CHP`li Ahmet Uzun`un önerisiyle zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla birlikte taşımalı eğitimde yaşanan sıkıntıları ele alan eğitim, kültür ve sosyal hizmetler komisyonu tarafından hazırlanan rapor meclis üyeleriyle paylaşıldı.

 
10 BİN ÖĞRENCİ YARARLANIYOR
Raporu okuyan komisyon başkanı Ahmet Yağız “Başiskele`de 667, Derince`de 386, Dilovası`nda 286, Gebze`de 924, Gölcük`te 460, İzmit`te bin 857, Kandıra`da 3 bin 573, Karamürsel`de 558, Kartepe`de 614 ve Körfez`de 914 olmak üzere toplamda10 bin 239 öğrenci ile 710 engelli öğrenci taşımalı sistemden yararlanıyor. Bunun için öğrenci başına 985 lira toplamda ise 10 milyon 82 bin 869 lira harcanıyor” dedi.
 
DENETİMLER YAPILIYOR
Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitime taşınması için servislerin okul müdürleri tarafından her gün denetlendiğini ifade eden Yağız, “Ayrıca okulların bağlı bulunduğu milli eğitim müdürlüklerince 15 günde bir, polis ve jandarma ekiplerince sıklıkla denetim yapılıyor” şeklinde bilgi verdi. Meclisin dilek ve temenniler bölümünde ise söz alan CHP`li meclis üyesi İsmet Kanık, SEDAŞ`ın büyük bir işgüzarlığını meclis gündemine taşıdı.
 
SEDAŞ SORUNU
CHP`li Kanık şunları söyledi: “SEDAŞ, Ayazma ve Malta Mahallesi`ndeki apartman yöneticilerine tebligat göndererek, sokak lambalarını apartman yöneticilerinin üzerine abonelik olarak almasını istedi. Tebligat gönderdikten sonra da 5 gün süre verdi ve sokak lambalarının elektriğini kesti. Şimdi sokak lamları yanmıyor. SEDAŞ, sitelerde olduğu gibi apartman yöneticilerinin sokak lambalarını üzerine abone alması suretiyle konunun çözüleceğini söylüyor. Bu nasıl bir iştir?” diye dert yandı. Kanık, meclisin bir girişimde bulunmasını istedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ