KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ'ta ilk toplu iş sözleşmesi
SEDAŞ'ta ilk toplu iş sözleşmesi
Güncel
01 Ekim 2009 Perşembe 18:03
  • 1068
  • 0

SEDAŞ'ta ilk toplu iş sözleşmesi

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) arasında 13. dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı

Elektrik dağıtım hizmetinin özelleştirilmesi kapsamında 11 Şubat 2009 tarihinde düzenlenen devir teslim töreniyle Akkök-Akenerji-CEZ (AkCEZ) Ortak Girişim Grubu`na devredilen SEDAŞ, Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası  (TES-İŞ) ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. Özelleştirme sonrası gerçekleştirilen ilk toplu iş sözleşmesi görüşmelerini sonuçlandırmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirten SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, “Çalışanlarımızı memnun edecek bir toplu iş sözleşmesine imza attığımıza inanıyorum. Görüşmeler sürecinde TES-İŞ Sendikası yöneticilerinin gösterdiği yaklaşım nedeniyle teşekkür ediyorum, işveren ve çalışanlarımız açısından hayırlı olmasını diliyorum' dedi. 


İMZA TÖRENİNE KATILANLAR

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, genel müdür Yunus Bekircan, genel müdür yardımcıları, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili George Todoroff Karagutoff ve SEDAŞ`ın yönetim kurulu üyelerinin katıldığı imza töreninde, TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı Sedat Çokol ve yönetim kurulu üyeleri, Türk-İş Konfederasyonu ve aynı zamanda TES-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin, Akenerji Genel Müdürü ve SEDAŞ Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Ümit Danışman da hazır bulundu.


SÖZLEŞME ŞARTLARI

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş ile TES-İŞ Sendikası arasında bağıtlanan 12. dönem toplu iş sözleşmesinin yürürlük süresi 1 Mart 2009 tarihinde sona ermişti. 11 Haziran tarihinde başlayan 13. dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmeleri ise 1 Eylül`de toplam 159 madde üzerinde anlaşma sağlanmasıyla sonuçlandı. Toplu iş sözleşmesine göre; birinci yılın birinci altı ayında yüzde 4, ikinci altı ayında yüzde 5, ikinci yılın birinci altı ayında yüzde 2,5, ikinci altı ayında yüzde 2,5+enflasyon farkı ücret artışıylae birlikte ayrıca; gıda, giyim yardımı, yemek bedeli ve sosyal yardım tutarlarında ilave artışlar yapıldı.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ