KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
SEDAŞ’tan esnafa Pazar darbesi
SEDAŞ’tan esnafa Pazar darbesi
Güncel
07 Ekim 2012 Pazar 13:44
  • 1805
  • 5

SEDAŞ’tan esnafa Pazar darbesi

Hürriyet Caddesi esnafı, Pazar sabahı SEDAŞ’ın sürpriziyle karşılaştı. Trafo çalışması yapan SEDAŞ, esnafın elektriğini kesti
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) uzun zamandır İzmit kent merkezinde trafo çalışması yapıyordu. Bu çalışmalar neticesinde, Merkez Bankası`ndan başlayarak Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmış, İzmitliler çalışma nedeniyle mağdur olmuştu. Çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşlar tam rahat bir nefes alacakken, SEDAŞ kimseye haber vermeden Ulugazi İlkokulu`nun yanında bulunan elektrik trafosunda tamirat çalışmasına başladı. 
 
TATSIZ SÜRPRİZ
Pazar sabahı dükkanlarını açmaya gelen Hürriyet Caddesi esnafı, SEDAŞ`ın tatsız sürpriziyle karşılaştı. Trafo çalışması nedeniyle elektriklerin kesildiğini öğrenen esnaf, çalışmanın yapıldığı Ulugazi İlkokulu`na gitti. Esnaf, başka bir süprizi de SEDAŞ çalışanlarından aldığı bilgiyle yaşadı. Çalışmanın uzun süreceğini ifade eden SEDAŞ personeli, elektrik verilmesine ancak akşam 21.00`de başlanacağını söyledi.
 
KAPIDA KALDILAR
SEDAŞ`ın habersiz yaptığı elektrik kesintisi nedeniyle Sabri Yalım Parkı ile İzmit Endüstri Meslek Lisesi arasında bulunan tüm yerleşim yerleri, elektik kesintisinden nasibini aldı. Cadde üzerinde bulunan KOTON mağazası çalışanları ise mağazanın elektrikli sistemle çalışan kapısını dahi açamadı. Cadde üzerinde bulunan Joven Cafe`nin işletmecisi Faruk Topçu, “Sabah dükkânlarımızı açtığımızda elektriklerin olmadığını gördük. 
 
ESNAF İSYANDA
Elektriğin akşam 21.00`e kadar gelmeyeceğini söylediler. Kimseye haber vermeden kesinti yapmışlar. Dolaplarımızda bozulabilecek gıda malzemesi var. Bu malzemeleri nasıl koruyacağız. Haber verilseydi önlem alabilirdik. Kafalarına göre iş yapıyorlar” diyerek isyan etti. Kapıda kalan KOTON mağazası çalışanlarından Gökhan Gül, “İçeride jeneratörümüz var ama kapımız elektriğe bağlı olduğu için açılamıyor” şeklinde konuştu. Bir araya gelen esnaf, habersiz elektrik kesintisi nedeniyle SEDAŞ`a tepki gösterdi.          
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ