KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Sedyeyle geldiği hastaneden yürüyerek çıkacak
Sedyeyle geldiği hastaneden yürüyerek çıkacak
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 13:49
  • 2447
  • 1

Sedyeyle geldiği hastaneden yürüyerek çıkacak

3 ay önce Hatay’da ağaçtan düşerek felç geçiren ve yürüme ve hareket etme becerisini kaybeden 60 yaşındaki Abdulhamit Ünsal, Romatem’de uygulanan tedaviyle tekrar yürümeye başladı

Hatay`da ağaçtan düşmesi sonrasında omurgasında kırık olan ve omuriliğinde meydana gelen hasar nedeniyle  kolları ve bacağı tutmayan Abdulhamit Ünsal adlı hasta Romatem`de gördüğü 3 aylık fizik tedavinin ardından yürümeye ve kollarını hareket ettirmeye başladı. Hatay`da ikamet eden  60 yaşındaki Abdulhamit Ünsal, meyve toplamak için ağaçtan düşünce omurgasında kırık ve buna bağlı olarak omuriliği zedelendi. Felç geçiren Ünsal`ı8n kolları ve bacakları tutmamaya başladı. 

 
SEDYEYLE GELMİŞTİ
Hatay`dan tavsiye üzerine Yahya Kaptan`da bulunan Romatem Hastanesi`ne sedye ile gelen Abdulhamit Ünsal`ı Kocaeli Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Uzman Doktoru Hatice Ergüner tarafından yapılan muayenesinde ancak yardımla  oturabildiği,  kol ve bacaklarında  ileri derecede güç kaybı olduğu  tespit edildi. Günlük yaşam aktivitelerinde tamamen bağımlı ve sol bacakta damar iltihabının gelişmiş olduğu görülen hastanın hemen gerekli tedavisi düzenlendi ve kapsamlı bir rehabilitasyon programına alındı. 
 
YÜRÜMEYE BAŞLADI
Hastaneye uçak ambulansla sedye ile getirilen Abdulhamit Ünsal, uygulanan  kapsamlı  rehabilitasyon programı sonucunda yürüme yeteneğine yeniden kavuştu. Ünsal  aynı zamanda hiç hareket etmeyen sol kolunu da aktif olarak kullanmaya başladı ve böylece günlük yaşamında bir başkasına bağımlı olmaktan önemli ölçüde kurtulmuş oldu.  Tedavisine hastanede devam eden Abdulhamit Ünsal`n iyileşmesi hem eşi Zeynep Ünsal`ı hem de hastane çalışanları tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ