KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Eski meclis üyeleri vefa toplantısına ilgi göstermedi
Eski meclis üyeleri vefa toplantısına ilgi göstermedi
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 15:50
  • 1167
  • 0

Eski meclis üyeleri vefa toplantısına ilgi göstermedi

Vefa toplantılarıyla eski meclis üyelerinin gönlünü almaya çalışan AKP’nin bu kez isteği olmadı. Yemeğe 370 kişiden sadece 150’si katıldı

AKP Kocaeli İl Teşkilatı`nın genel merkezce ‘her ilde uygulanacak örnek proje` olarak seçtiği vefa toplantılarından biri daha gerçekleşti. Antikkapı Restaurant`ta düzenlenen yemekli toplantıda AKP İl Teşkilatı bu kez 2004-2009 yılları arasında görev yapmış İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyelerini bir araya getirdi. 370 kişinin gelmesi beklenen vefa toplantısına katılım oldukça düşüktü.

150 KİŞİ KATILDI
Yaklaşık 150 meclis üyesinin katıldığı toplantıda milletvekili Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker, il başkanı Zeki Aygün, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, aynı zamanda eski belediye meclis üyesi olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Kadın Kolları Başkanı ve Gebze Belediye Meclis üyesi Oya Tunçel, Gölcük ilçe başkanı Mevlüt Demir yer aldı.

İHMAL ETTİK!
Meclis üyelerine seslenen il başkanı Zeki Aygün, “Türkiye`ye bir adım ileri götürmek için sahada ve iş başındayız. Tabi ki hatalarımız oluyor. En önemli hatalarımızdan biri bu yapının en önemli temel parçası olan sizlerle görüşmemek ve düşüncelerinizden yararlanmamaktı. Bu nedenle son dönemlerde sizlerle bir araya geliyoruz. Bu toplantılara ara vermeden devam edeceğiz” dedi. Belediye meclis üyeleri adına konuşan  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise küsmeden, darılmadan yola devam edeceklerini ve 2011`e birlik beraberlik içinde gireceklerini kaydetti.

HERŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN!
İktidar olmanın zor tarafları olduğunu söyleyen İbrahim Karaosmanoğlu ise “Birçok problemle ve çetelerle mücadele ediyoruz. Ama Türkiye`ye liderlik etmek dünyaya iktidar olmak demektir. Bunun yanında işsizlik var. Mesela işsizlik noktasında vatandaş kendini eğitmeli. İşverenler eğitimli işçi arıyor. Her şeyi devletten beklememeli. Neler yaptık biz iktidarımız boyunca. Mesela paramız pul olmuştu. Kimse yüzüne bakmıyordu. Ama şimdi Araplar dolardan daha çok değer veriyor paramıza” diye konuştu.

CHP`YE KANMIYORLAR
Kocaeli`yi dünyanın en büyük kültür merkezi yapacaklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Bunun yanından Seka Park`ın ikinci etabında dünyanın en büyük bilim merkezini kuracağız. Benim için genel seçimler, yerel seçimlerden çok daha önemli. Biz halktan kopmadıkça halk bizi bırakmaz. Bakın CHP, 29 Mart`ta ellerindeki belediyeleri bile kaybetti. Halk artık bazı şeylere kanmıyor. Biz milletimin yanında olacağız” dedi. Karaosmanoğlu`nun konuşmasının ardından toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ