KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Şehir merkezinde araç parkı yasak
Şehir merkezinde araç parkı yasak
Güncel
25 Aralık 2011 Pazar 13:09
  • 9876
  • 43

Şehir merkezinde araç parkı yasak

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu süresinin bitimine sayılı günler kala Musanpark’ın sözleşmesini feshetti ve Cumhuriyet Caddesi’nde parklanmayı yasakladı

ÇÖZÜLEMEYEN SORUN
Kentimizde yerel yönetimlerin en başarısız olduğu konu kuşkusuz trafik sorunu. Değişik zamanlarda farklı uygulamalar yapıldı ancak sorun bir türlü çözülemedi. Sık sık gündeme gelen ve kentin idarecilerini her fırsatta başarısız kılan trafik sorununu gidermek için daha önce İnönü, Hürriyet ve Alemdar Caddesi`nde park yasağı başlatıldı.
 

BİTMESİNİ BEKLEMEDİ
İzmit`te her geçen gün artan trafik yükünü hafifletmeye yönelik alınan kararlara dün bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu otopark uygulamasını kiralayan Musanpark`ın gitmesini beklemedi, sözleşmeyi feshetti ve ‘Bütün parkomatlar kalkacak. Cumhuriyet Caddesi`nde yarından itibaren parklanmak yasak` dedi.
 

YARINDAN İTİBAREN
‘Demiryolu Caddesi` olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi`nde parklanmanın yanı sıra durmak ve duraklamak da yapılamayacak. Cadde üzerine park edilen araçlar çekilecek ve sürücülere ceza yazılacak. Trafik akışını rahatlatacak olan uygulama Merkez Bankası`ndan Perşembe Pazarı`na kadar tüm parklanmaları bitirecek. Uygulamanın ne kadar süreceği merak ediliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ