KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Şehir Merkezinde park etmek yasak
Şehir Merkezinde park etmek yasak
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 16:10
  • 5882
  • 27

Şehir Merkezinde park etmek yasak

Şehir merkezindeki ana caddelerde uygulanan park yasağıyla ilgili açıklama yapan vali Ercan Topaca, yasağı genişleteceklerini belirtti. Topaca, ‘Ceza kesme yetkisi tamamen polistedir’ dedi

Cumhuriyet Caddesi üzerinde araçlara park yapma, durma ve duraklama yasağı getirilmesinden sonra Valilik 100. Yıl Salonu`nda düzenlediği basın toplantısında uygulama hakkında bilgi veren vali Ercan Topaca, kent içi trafiğinin rahatlatılması gerektiğini, bunun için çalıştıklarını belirtti.
 

GENELGE YAYINLANDI
Trafikle ilgili olarak bir genelge yayınlayan Topaca, yasağa uymayan sürücülerin araçlarını çekme ve ceza yazma yetkisinin tamamen poliste olduğunu söyledi. Vali Topaca, “Trafik sorunu, kentin en önemli sorunuydu. Kökten çözüm için ciddi kararlar gerekiyordu” dedi. 
 

CEZAYI POLİS KESER
Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi ile görüşmelerinin devam ettiğini aktan Topaca, “Kent içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla kontrolleri etkin bir şekilde uygulanacağız. Ceza kesme yetkisi ise tamamen polistedir. Şehir içi trafiğiyle ilgili genelge yayınladık. Belirlenen caddeler üzerinde bundan böyle hiçbir şekilde park yapılmayacak.
 

YETERLİ OTOPARK VAR
Şehir merkezinde yeteri kadar belediyeye ait ve özel otoparklar var. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi`nin sahilde yaptığı 4 bin araçlık otoparkımız var. Aracını sahil parkına götüren vatandaşın şehir merkezine gelişi sadece üç dakikadır. Genel anlamda bakıldığında sorun görünmüyor.
 

YASAK OLAN CADDELER
Cumhuriyet, İnönü, Alemdar, Leyla Atakan, Şahabettin Bilgisu (Ankara), Dolphin AVM çevresi, Hafız Binbaşı Caddesi, Yahya Kaptan, Turan Güneş Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi, Sadettin Yalım Caddesi, Merkez Bankası yanı İstasyon Caddesi, Salim Dervişoğlu Caddesi ve Kandıra sapağı ile Yahya Kaptan arasındaki Demokrasi Bulvarı`nda park yasağı uygulanacak” diye konuştu.
 

SIKI ÖNLEM ALINDI
Park yasağı uygulaması başlayan Cumhuriyet Caddesi`nde, araçların park etmemesi için sıkı önlemler alındı. Büyükşehir Belediyesi`ne ait çekiciler, zabıta ekipleri ve polis ekipleri cadde üzerinde gün boyunca denetimlerde bulundu. Park yasağından habersiz olan birçok vatandaşa polis uyarı yaptı. Araçlarını park edip gider araç sahiplerinin ise araçları çekildi. 
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ