KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Şehir Tiyatroları’na büyük ödül
Şehir Tiyatroları’na büyük ödül
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 13:47
  • 980
  • 1

Şehir Tiyatroları’na büyük ödül

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncusu Fatih Sevdi, Tiyatro Tiyatro Dergisi tarafından “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Tiyatro Tiyatro Dergisi tarafından verilen 'Tiyatro Ödülleri 2011' ödülleri, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sanat ve edebiyat çevrelerinin yoğun ilgi gösterdiği törende, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da parlayan yıldızlar arasında yer aldı. Şehir Tiyatroları`nın başarılı oyuncularından Fatih Sevdi, Peter Schaffer`ın ünlü oyunu “Küheylan” da gösterdiği üstün performans nedeniyle “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” ödülünü aldı.
 

“KÜHEYLAN” ADLI OYUNLA
Ödülllerin seçici kurulunda Eser Rüzgar, Handan Salta, Hasan Şahintürk, Mehmet Konuk, Metin Boran, Ragıp Ertuğrul, Robert Schild, Sündüz Haşar, Yaşam Kaya ve Zerrin Yanıkkaya yer aldı. Törende “Küheylan” adlı oyunu Türkçeye çeviren Sevgi Sanlı da ‘Yılın Çevirmeni` olarak ödüllendirildi. Ödülünü usta oyuncu Salih Kalyon`un elinden alan Fatih Sevdi, gurur dolu olduğunu dile getirdi. Çok sayıda oyunda başarılı bir şekilde rol alan Fatih Sevdi, bundan sonra da adından söz ettirecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ