KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Şehir Tiyatrosu STOP!
Şehir Tiyatrosu STOP!
Güncel
09 Ekim 2012 Salı 09:16
  • 3761
  • 13

Şehir Tiyatrosu STOP!

Büyükşehir’in yaşadığı ekonomik sıkıntılara yönetim zafiyeti de eklenince her yıl 1 Ekim’de ‘perde’ diyen Şehir Tiyatroları sezonu hala açamadı
Sefa Sirmen`in belediye başkanlığı döneminde ilimize kazandırılan ve bu kentin başına gelen en güzel şeylerden biri olan Şehir Tiyatroları zor günler geçiriyor. Gerek salonu, gerek oyuncuları, gerekse repertuarıyla ilimizin en büyük yüz akı olan Şehir Tiyatroları perdelerini henüz açamadı. Şimdiye kadar her yıl ekim ayının ilk haftasında ‘perde` diyen Şehir Tiyatroları bu gidişle bu ay seyircisiyle buluşamayacak, sezon açılışı kasım ayına kalacak.
 
PARASIZLIK YÜZÜNDEN
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin yaşadığı ekonomik sıkıntılar Şehir Tiyatrosu`nu da vurdu. Büyükşehir`de para bitince sahnelenecek oyunlar için gereken satınalmalar bir türlü yapılamadı. Buna Genel Sanat Yönetmeni Nejat Birecik`in ortalıklarda görünmemesinden doğan yönetim zaiyeti de eklenince, yeni oyunların sahneye konulması gecikti. Şehir Tiyatroları bu yüzden zamanında perde açamadığı gibi huzursuzluğun da had safhada olduğu iddia ediliyor.
 

Zeynep AKAR`ın yazısı için TIKLAYIN

 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ