KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Şehit ailelerine ayıp ettiler!
Şehit ailelerine ayıp ettiler!
Güncel
29 Ekim 2012 Pazartesi 19:25
  • 5207
  • 22

Şehit ailelerine ayıp ettiler!

Cumhuriyet Resepsiyonu’nda kokteyl masalarında kendilerine yer bulamayan bazı şehit ailelerine ikramlar da sandalye üzerinde yapıldı
Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca`nın ev sahipliğini yaptığı Cumhuriyet Resepsiyonu dün akşam gerçekleştirildi. Antikkapı Restaurant`ta düzenlenen gecede bu yıl geçen yıllara göre alkol yer almadı. Yaklaşık 3 saat süren etkinliğin sonunda ‘cumhuriyet pastası` kesildi, ardından da havayi fişek gösterisi izlendi. Ancak gecede yaşanan bir olay herkesi şaşırttı. Resepsiyona davet edilen  bazı şehit aileleri kokteyl masalarında kendilerine yer bulamadı. Sandalyelerde oturan şehit ailelerine ikramlar yine önlerine konan sandalyeler üzerinde yapıldı. Bu tablo görenleri utandırdı.
 
ASKER ÇOĞUNLUKTAYDI
Resepsiyona; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile eşi Behiye Hanım, Muharebe Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş ile eşi Nuray Hanım, İl Jandarma Alay Komutanı Birol Şimsek ile eşi Ayfer Hanım, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf Coşkun ile eşi Nihal Coşkun, Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner ve eşi, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ve eşi, vali yardımcıları, belediye başkanları, kaymakamlar, şehit aileleri ile çok sayıda rütbeli asker eşleriyle birlikte katıldı. 
 
CHP VE MHP YOKTU
Gecede siyasi partilerden sadece AKP İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu yer alırken, CHP ve MHP`den katılım olmaması dikkat çekti. Vali Topaca ve eşinin, daha öncesinde Emex Otel`de yapılan Cumhuriyet Resepsiyonu`nun bu yıl Antikkapı`da gerçekleştirmesi Antikkapı`nın alkolsüz olmasına bağlandı. Topaca çifti, gelen misafirlerini kapıda karşılayarak kokteyl salonuna aldı. Topaca çiftinin oldukça güler yüzlü bir şekilde davetlilerini karşılaması samimi bir ortam yarattı. Davetlilerini kapıda karşılamakla kalmayan çift, bir de kokteyl salonunda masaları tek tek dolaşarak hal hatır sordu. 
 
SANDALYE ÜZERİNDE 
Geceye davet edilen şehit ailelerine yapılan ayıp ise büyük şaşkınlık yarattı. Resepsiyon için kurulan masalarda kendilerine yer bulamayan şehit aileleri, duvar dibine konulan sandalyelere oturtuldu. Bundan sonra yaşananlar ise ‘Bu kadarı da fazla` dedirtti. Sandaleyelerde oturan şehit ailelerinin önüne masa konulması beklenirken, tam tersi yaşandı. Adeta masa yokmuşçasına şehit ailelerinin önüne yine sandalye konuldu ve ikramlar bu sandalyeler üzerine yapıldı. Şehit aileleri ikramları sandalyeler üzerinde yerken, kendilerine reva görülen davranış nedeniyle de oldukça üzgündü. 
 
EN BÜYÜK HAZİNEMİZ
Resepsiyonda bir konuşma yapan vali Ercan Topaca, millet olarak sahip olduğumuz, büyüttüğümüz, geliştirdiğimiz en değerli hazinenin devlet ve cumhuriyet olduğunu belirtti. Topaca, “Bu cumhuriyeti kolay kurmadık. Bu millet umudunu hiç kaybetmemişti. Ülkemizi imar etme ve geliştirmek için büyük önder Atatürk`ün bize çizdiği yol doğrultusunda çok ciddi çalışmalar yapıldı. Bugün geldiğimiz noktada demokrasisi güçlü, insan haklarına önem veren, vatandaşın sorunlarına duyarlı ve adalet sistemi güçlü bir devlet haline geldik” dedi.
 
UMUT AŞILAYAN POLİTİKA
Konuşmasına devam eden vali Topaca, “Bizden çözüm bekleyen sadece ülkemizde yaşayanlar değil. Diğer ülkelere gittiğimizde de bizden yardım istiyorlar. Oralardaki hissiyat beklenti Türkiye açısından çok olumlu. Biz devlet olarak çok çalışmalıyız. Sorunsuz yaşayan bir ülke yok. Uzak ya da yakın fark etmiyor, dünyanın en ucundaki ekonomik kriz bile bizi etkiliyor. Bu sorunları aşacağımız konusunda umudumuzu kaybetmemeliyiz. Kendimiz umutsuz olmadığımız gibi sorun yaşayan milletlere umut aşılayan bir politika izlemek zorundayız” diye konuştu. 
 
HAVAYİ FİŞEK GÖSTERİSİ
Kocaeli`nin Türkiye`nin politikasına önemli katkılar sunduğunu belirten vali Topaca, “Bu kent 24 saat yaşayarak, devlete çok ciddi mali katkı sağlıyor. Türkiye`de toplanan yıllık verginin yüzde 14`e yakını bu kentten sağlanıyor. Sanayicilerimize bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Bu kent üretiyor, kazanıyor Türkiye`nin gücüne güç katıyor. Herkesi kucaklayalım, cumhuriyet bunu gerektiriyor. Cumhuriyet ayrılık değil, adaletli bir şekilde paylaşmaktır” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından gece, havai fişek gösterisiyle son buldu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ