KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Şehit asteğmen Kocaeli Üniversitesi mezunu
Şehit asteğmen Kocaeli Üniversitesi mezunu
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 15:48
  • 6197
  • 7

Şehit asteğmen Kocaeli Üniversitesi mezunu

Kocaeli Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun olan asteğmen Mehmet Soyuer, Hatay’da bir onbaşının ateş açmasıyla şehit oldu

Hatay'da görev yaptığı karakolda çıkan tartışmada ateş açan onbaşı Adem Aydemir tarafından, kıdemli üstçavuş Özkan Kurtoğlu ile birlikte şehit olan asteğmen Mehmet Soyuer (26)'in, Tekirdağ'daki baba evine ateş düştü. Edinilen bilgiye göre; Hatay'ın Yayladağı ilçesi 3'ncü Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçat Hudut Karakolu'nda Kayserili onbaşı Adem Aydemir eline geçirdiği G-3 tüfeğiyle komutanlarına ateş açtı. Ağır yaralanan KOÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu asteğmen Mehmet Soyuer ile astsubay kıdemli üstçavuş Özkan Kurtoğlu, hastaneye kaldırılırken şehit oldu.
 

ARKADAŞLARI YASA BOĞULDU
Acılı haberi misafirliğe gittikleri İstanbul'da telefonla öğrenip Tekirdağ'a dönen baba Halil Soyuer, "Olayla ilgili net bilgimiz yok. Sadece oğlumuzun öldüğünü öğrendik" dedi. Aslen Tekirdağlı olan 26 yaşındaki Soyuer'in acı haberi Kocaeli`deki arkadaşlarını da yasa boğdu. 8 ay on gündür asker olan Soyuer, 4 ay sonra terhis olmayı bekliyordu. Okulu bitirir bitirmez askere giden Soyuer`in cenazesi Hatay'dan uçakla Çorlu Havaalanı'na getirildi. Soyuer, yarın Tekirdağ'da törenle toprağa verilecek.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ