KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Sekapark’ı kadınlar güzelleştiriyor
Sekapark’ı kadınlar güzelleştiriyor
Güncel
04 Aralık 2010 Cumartesi 12:13
  • 1515
  • 2

Sekapark’ı kadınlar güzelleştiriyor

Kocaeli’nin en büyük dinlence alanı olan Sekaprk, kadınların maharetli elleriyle görsel bir şölene hazırlanıyor.

Baharda Sekapark`ta boy gösterecek laleler kadınlar tarafından ekiliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR ortaklığıyla istihdam edilen 117 geçici işçi, Sekapark`taki lale alanlarında ekim çalışması yapıyor.


HER İŞİ BAŞARIYLA YAPIYORLAR

110 kişilik çoğunluğu bayan işçiler lale dikimi, çim kesimi, sahil temizliği boyama gibi işlerde çalışıyorlar. Yaptıkları her bahçe işini başarıyla yerine getiren bayanlar baharda açacak olan lalelerin emektarları olacak.


TÜM LALELER AYNI ANDA AÇACAK

Kadınlar Sekapark`taki çalışmaları öyle hızlı yürütüyorlar ki, geçen yıl iki ayda gerçekleştirilen lale ekimlerinin bu yıl 15 günde bitirilmesi planlanıyor. Lale ekimleri 6`ncı gününde yarılanmış durumda. Lalelerin kısa sürede ekilmesi aynı anda açarak güzelliklerinin daha geniş bir alanda görülmesini sağlayacak.


160 FİGÜR YAPILDI

Yapılan çalışmalar kapsamında 520 dönümlük Sekapark alanında toplam 160 figür yapıldı. Figürler arasında devekuşu, filler, akrep, labirent çizgi film kahramanları ve Mevlana yer alıyor. Lale soğanları ekilerek oluşturulan figürler baharda laleler açtığında renkli görüntüler oluşturacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ