KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Şeker, Karamürseli karış karış gezdi
Şeker, Karamürseli karış karış gezdi
Güncel
31 Ekim 2012 Çarşamba 10:34
  • 1193
  • 1

Şeker, Karamürseli karış karış gezdi

Milletvekili Şeker, Karamürsel’de yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirdi. Esnaf ve Tepeköy’deki meyve–sebze üreticilerini gezen Şeker, sıkıntısı olan vatandaşların sorunlarını çözmek için not aldı

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Karamürsel`de yoğun bir program gerçekleştirdi. Şeker`in ziyareti sırasında Karamürsel ilçe başkanı Ahmet Türkel, ilçe yöneticisi Orhan Gülbaş, ilçe gençlik kolları başkanı Hakan Soylu ve birçok parti mensubu da hazır bulundu. Esnafı, bazı evleri ve Tepeköy Mahallesi`ni ziyaret eden Şeker, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 

 
ESNAFLA İLGİLENDİ
İlk olarak Karamürsel merkez çarşı esnafının konuğu olan İlyas Şeker, piyasa hakkında bilgi aldı. Sorunu sıkıntısı olan esnafla yakından ilgilenip çözüm için notlar aldı. Karamürsel`de vatandaşların evlerine de konuk olan Şeker, ailenin önemine ve geniş aile olmanın çocuklar üzerindeki olumlu etkilerine değindi. 1924 doğumlu İbrahim amcanın evine konuk olan Şeker, tarih ve tecrübe kokan İbrahim amca ile tadına doyum olmayacak bir sohbet içine girdi.
 
MEYVELERİ ÇOK LEZZETLİ
Son olarak eskiden Karamürsel`in köyü olan daha sonra mahalleye dönüşen Tepeköy`e ziyarette bulunan İlyas Şeker, kalabalık ve sıcak bir karşılama sonucunda vatandaşla tarım ve hayvancılık üzerine bol bol sohbet etti. Tepeköy sakinleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin köyler için görevlendirdiği ziraat mühendisleri ve veteriner hizmetlerinden çok memnun olduklarını belirtti. Meyve ve sebze yetiştiricileri, ürünlerinin alıcı bulmasından yana sıkıntılarının olmadığını belirtti. Meyve üreticileriyle bir süre konuşan Şeker, “Ben de evimin bahçesinde Tepeköy`ün sebze ve meyvelerini yetiştiriyorum” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ