KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Şen, ‘one minute’ dedi
Şen, ‘one minute’ dedi
Güncel
02 Aralık 2009 Çarşamba 18:10
  • 1439
  • 12

Şen, ‘one minute’ dedi

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, tek dernek isteyen İzmit Muhtarlar Platformu'na ‘one minute!’ dedi

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, İzmit Muhtarlar Platformu sözcüsü Muhittin Sevil'in geçtiğimiz günlerde “Tek dernek olmak istiyoruz” şeklinde açıklama yapması üzerine Bursa İskender Salonu'nda bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Kocaeli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Basın toplantısında İzmit Muhtarlar Platformu`nu eleştiren Şen, platformu manipülasyon yapmakla suçladı. Şen, İzmit Muhtarlar Platformu sözcüsü Muhittin Sevil'in açıklamalarına ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İsmail Şişman'ın açıklamalarına one minute dedi. Şen'in açıklamaları şöyle;
 

KENDİLERİNE PAY ÇIKARIYORLAR
“Normal şartlarda hiç bir surette muhatabımız olamayacak, bizimle aynı kategoride boy gösterme yarışına giremeyecek arkadaşların, sürekli isim vermeden bizleri telaffuz etmeleri nedeniyle böyle bir basın toplantısı düzenledim. Bu meslektaşlarımızın hararetle savunduğu bir çarpıtma var. Sürekli olarak İzmit'te üç dernek olmasının zararından, bölünmüşlükten bahsederek kendilerine pay çıkarmaya çalışmaktadırlar. Bu insanların yaptıkları düpedüz manipülasyondur. Çünkü İzmit'te hiç bir zaman üç tane muhtarlar derneği olmamıştır.
 

AVAZ AVAZ BAĞIRMASINLAR
Kendilerine pay çıkarmak için kullandıkları söylem uydurmadır. Bana İzmit ilçesindeki üç derneği sayamazlar. İzmit ilçesinde tek dernek vardır. İzmit Muhtarlar Derneği Kocaeli Muhtarlar Derneği ve T.M.D Kocaeli Şubesi il çapında üyeleri bünyesinde barındıran derneklerdir. Sürekli olarak ‘Üç dernek var` diye mızmızlananlara gözlerini açmalarını ve bilgisizliklerini bu kadar avaz avaz bağırmamalarını tavsiye ediyorum.
 

İZMİT'TE TEK DERNEK VAR
İzmit'te tek dernek var. ‘Koltuk peşinde değilim yeter ki tek çatı altında toplanalım` diyenlerin gidebileceği yer İzmit Muhtarlar Derneği'dir. Çünkü İzmitli muhtarlara yakışan İzmit Muhtarlar Derneği'nin tekliğine sahip çıkmak ve onu yüceltmektir. Ben de İzmitli bir muhtar olarak o derneğin sade bir üyesiyim. Çünkü ilçenin tek derneği orasıdır. Hazmedemiyorsanız o ayrı. Ama hayal ürünleri üzerinden iddialarda bulunmayın.
 

İSPATLAYAMAZSAN MÜFTERİSİN
Geçen gün şube başkanının verdiği beyanlar, onun da her şeyden bihaber vaziyette yaşadığının göstergesidir. İsim vermeden bir arkadaşımız seçimde bana kaybedince ‘dernek kurdu` demiş. Daha ne olup bittiğinden habersiz. Atıf yaptığı yeni dernek kuruldu konusu, son toplantınıza da iştirak eden bir muhtar ağabeyimiz tarafından 1999 yılında T.M.D İzmit Şubesi adı altında kurulmuştur. Eğer çıkıpta Süleyman Şen'in kurucu başkan olduğunu ispatlayamazsan müfterisin.
 

BU SORULARA CEVAP VER
Şube başkanı öğrensin ki biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz. Ben kurmadım ama muhtar arkadaşlarımın takdiriyle başkanlığa getirildim. Adını anmaktan bile utanacağım suçlamalarda sanık olan kimdir? Hangimizin yönetimi seçimde usulsüzlükten cezaya çarptırılmıştır? Muhtar olmadan dernek başkanı olan, her durumda kurumunu kendi amaçları doğrultusunda kullanan bin bir vukuatla anılan kimdir?
 

AYNAYA BAK AYNAYA
Tüm bu soruların cevabı sana çıkarken bir de kalkıp başkanlarına laf söylemeye çalışıyorsun. Aynaya bak aynaya! Çıkmış ‘Ben başkanlığı bırakıyorum` diyor. Yahu bu kaçıncı yokum demek. Ben bildim bileli en az on senedir sen başkanlığı bırakıyorum diyorsun, kongrede çark ediyorsun. Senin kadar sözünden cayanı sözünün eri olamayan birisi ne hakla başkalarını eleştirir?
 

GDO'SU DEĞİŞTİ
İzmit ilçesinde üç dernek olduğunu söylemek mesnetsiz bir iddiadır. Aksini iddia eden çıksın ispatlasın. Körler sağırlar birbirlerini ağırlar misali, mesnetsiz iddiaları öne sürenler, iddialarını ispatlasınlar. Dün arkasından konuştuğu adamlarla kim bugün poz veriyorsa GDO'su değişmiştir. GDO'su değişen insan, değişen meyve ve sebzeden daha tehlikelidir.
 

KENTİ YÖNETENLERE ÖNERİ
İzmit Belediyesi'nin yeni binaya taşınmasıyla ortaya çıkan 'eski bina ne olacak?' sorusuna bir öneri getirmek istiyoruz. En ufak bir nakil işlemi için kentin doğusuna vatandaşlarımızı göndermek yerine madem elimizde resmi daire yapısına uyan bir bina var gelin kaymakamlığın birkaç birimi burada da hizmet versin. Vatandaş hangi tarafa yakın ikamet ediyorsa işlemini orada yaptırsın. Kenti yönetenlerin bu öneriyi göz önünde bulundurmasını istiyorum.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ