KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Şen ve Özkar, muhtarları Ankara’da temsil edecek
Şen ve Özkar, muhtarları Ankara’da temsil edecek
Güncel
12 Ekim 2012 Cuma 13:27
  • 877
  • 1

Şen ve Özkar, muhtarları Ankara’da temsil edecek

Ankara’da kurulan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’nun yönetiminde yer alan Süleyman Şen ve İsmail Özkar, ilimiz muhtarlarını Ankara’da temsil edeceklerini ve artık kimseye ‘eyvallah’ demeyeceklerini açıkladı

Veli Ahmet Mahalle Muhtarı Kadir Kızıl tarafından düzenlenen kahvaltıyla ilimizin muhtarlar dernek başkanları bir araya geldi. Kertik Tekke Mahalle Konağı`nda yapılan kahvaltıya İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Koordinatörü Adnan Uysal ve kardeşi Necat Uysal, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Demir, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İsmail Özkar ve Balkan Türkleri Derneği`nin eski yöneticisi Veysel Akgün katıldı. 

 
İKİ MUHTAR
Geçtiğimiz günlerde Süleyman Şen ve İsmail Özkar, Ankara`da kurulan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu`nun 1. olağan genel kuruluna katılmıştı. İlimizdeki muhtarları Ankara düzeyinde temsil edebilmek için Şen ve Özkar, konfederasyonun yönetim kurulunda yer aldı.
Konfederasyon yönetiminde yer aldıklarını kamuoyuna duyurmak için bir konuşma yapan Süleyman Şen, Türkiye Muhtarlar Federasyonu`nun 2012 yılının Ağustos ayında kurularak hayata geçtiğini kaydetti. Şen, “Her bölgeden toplam 270 konfederasyon delegemizin katılımıyla 7 Ekim`de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Karadeniz`in başkanlığında 45 kişilik yönetim kurulu göreve getirildi” dedi
 
ÖZLÜK HAKKI İÇİN
Şen, son yıllarda muhtarların sorunlarının artarak devam ettiğini vurgulayarak, “Özellikle son iki yıldır sıkça dillendirilen muhtarlık kurumunun kaldırılmasına yönelik düşüncelere karşı, muhtarlık kurumunun varlık ve özlük haklarını savunmak, bunları iyileştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde birlik olarak hareket etmenin daha uygun olacağını düşündüğümüz için böyle bir adımı attık” diyerek konfederasyonun kurulma amacını açıkladı.
 
EYVALLAH DEMEDEN
Şen, “Biz de ilimizden, muhtarlarımızı da konfederasyonda temsil etmek, sorunlarında çözüm arayışında bulunmak adına bu görevi İsmail Özkar ile birlikte yürüteceğiz. Tüm muhtarlarımızı, kurumsal olarak büyük sıkıntılarla baş başa olduğumuz şu günlerde, birlik beraberlik anlayışıyla göreve çağırıyor, seçilmiş olmanın bilinci ve misyonuyla kimseye eyvallah demeden, sonuna kadar kurumsal haklarımızı savunacağımız bir çatının altına davet ediyorum” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ