KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
AYLİN AVRUPA’YLA DALGA GEÇTİ
AYLİN AVRUPA’YLA DALGA GEÇTİ
Salon Sporları
07 Nisan 2010 Çarşamba 15:13
  • 1067
  • 0

AYLİN AVRUPA’YLA DALGA GEÇTİ

Kağıtsporlu halterci Aylin Daşdelen, Avrupa ile dalga geçti. Belarus’ta devam eden Büyük Bayanlar Avrupa Halter Şampiyonası’nda üç altın madalya kazanan Daşdelen ilk kez Avrupa Şampiyonluğu elde etti

ÜÇ ALTIN MADALYA
Belarus`un Minsk kentinde devam eden Avrupa Şampiyonası`nın ikinci gününde Büyükşehir Kağıtsporlu halterci Aylin Daşdelen ülkemizin ve Kocaeli`nin gururu oldu. Şampiyon halterci ilk kez Avrupa Şampiyonluğu`na uzandığı müsabakalarda koparmada 88, silkmede 120 ve toplamda 208 kiloluk kaldırışlarıyla üç altın madalya kazandı. İlk Avrupa Şampiyonluklarını kazanan Daşdelen kazandığı üç altın madalya ile ay yıldızlı bayrağımızı Belarus`ta üç kez göndere çektirmeyi başardı.    

SİLKMEDE AVRUPA REKORU KIRDI
Büyükşehir Kağıtsporlu haltercimiz Aylin Daşdelen silkmede muhteşem bir yarışma çıkardı. Başarılı halterci ilk hakkında 110 kiloyu denedi. Bu kiloyu oldukça rahat kaldırmayı başaran Mavi-beyazlı sporcu ikinci hakkında 112 kilo ile altın madalyayı garantiledi. Daşdelen, son hakkında rekor kırmak için podyuma çıktı. 120 kiloyu deneyen Daşdelen bu kiloyu da kaldırarak, eski rekor olan 119 kiloyu tarihe gömdü.

KOPARMA VE TOPLAMDA DA ALTIN
Koparmadaki ilk hakkında 85 kilo ile başlayan Aylin Daşdelen bu kiloda başarılı olamadı. İkinci hakkında aynı kiloyu kaldıran başarılıı haltercimiz üçüncü hakkında 88 kiloyu kaldırmak için podyuma çıktı. Bu hakkın da başarılı bir kaldırış yapan Daşdelen Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Aylin Daşdelen toplamda elde ettiği 208 kiloluk derecesi ile üçüncü altın madalyasını da boynuna takmış oldu.  Kağıtspor`un diğer haltercisi Sibel Şimşek ise 8 Nisan`da altın madalya için podyuma çıkacak.

CUMHURBAŞKANI KUTLADI
Öte yandan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası'nda üç altın madalya kazanan ve silkmede Avrupa rekoru kıran Aylin Daşdelen'i kutladı. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Belarus'un başkenti Minsk'te yapılan 23. Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası'nda üç altın madalya kazanan ve silkmede Avrupa rekoru kıran Aylin Daşdelen'e bir tebrik telgrafı göndermiştir" denildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ