KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
AKP İl Başkanı Zeki Aygün Çayırova esnafını dolaştı
AKP İl Başkanı Zeki Aygün Çayırova esnafını dolaştı
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 14:57
  • 817
  • 0

AKP İl Başkanı Zeki Aygün Çayırova esnafını dolaştı

AKP İl Başkanı Zeki Aygün ve Çayırova Fatih Caddesi esnafını dolaşarak, sorunlarını dinledi

AKP Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova ilçe başkanı Nazmi Özmen ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çayırova Fatih Caddesi esnafını gezdi. Aygün ayrıca, belediye başkanı Ziyaettin Akbaş`tan belediye personeliyle ilgili bilgi aldı. Cadde esnaflarının dertlerini dinleyen Aygün, Başbakan Recep Tayip Erdoğan`ın, bu zamana kadar esnafla yapılan en kapsamlı çalışmaya imza atığını belirterek, Esnaf sanatkârlar değişim, dönüşüm destek (3D) strateji belgesi ve eylem planıyla ilgili esnaflara bilgi aktardı.

NEGATİF KAYITLARI SİLDİK
Aygün şunları söyledi: “2002 yılında Halk Bankası arayıcılığıyla  sadece 154 milyon TL kredisi kullanan esnafın, 2009 yılı itibariyle kullandığı kredi miktarı 21 kat artışla 3,3 milyar TL`ye ulaştı. Esnafın fiili olarak ödediği kredi faiz oranları, yüzde 47 seviyesinden yüzde 6,5`e kadar indi. Esnafımızın kullanabileceği kredinin üst sınırı 5 bin TL`den, kooperatifin mali yapısına göre 35 bin ya da 50 bin TL`ye kadar çıkarıldı. 2009 yılının ocak ayında çıkardığımız sicil affıyla, Merkez Bankası nezdindeki negatif kayıtları sildik.

PARK SORUNU ÇÖZÜLSÜN
Böylece esnaf ve sanatkârlarımıza yeniden kredi kullanabilme imkânı oluşturuldu. Halen esnaf muaflığı kapsamındaki meslek kolları için, vergiden muaf esnaf belgesi uygulaması getiriyoruz.” Esnaflara cadde üzerindeki çay ocağında tatlı ikram edildi. Kendilerini ziyaret eden Zeki Aygün ve beraberindekilere teşekkür eden esnaflar, Aygün`den sorunlarını belediye başkanına iletmesini ve cadde üzerindeki park sorunun çözülmesini istediler. Aygün, park sorununu gerekli birimlere ileteceğinin sözünü vererek, mahalleden ayrıldı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ