KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Serap Su temiz
Serap Su temiz
Güncel
27 Kasım 2012 Salı 09:52
  • 2053
  • 0

Serap Su temiz

'Serap Su' markasıyla pazarlayan Zaman Su şirketine ait dolum tesisindeki suyun sağlıksız olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söyleyen şirket sahibi Abdulhadi Çakmak, "Eski şirket ortağımız Fehmi Çakmak bize iftira attı. Suyumuz temizdir” dedi

İlimizde birçok önemli sanayi kuruluşuna içme suyu veren Serap Su`yun bağlı bulunduğu Zaman Su Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Abdulhadi Çakmak, bazı basın kuruluşlarında çıkan ve Serap Su'larının sağlıksız olduğu yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi. Şirket ortaklığından ayrılan ve aynı zamanda yakın akrabası olan Fehmi Çakmak'ın ticari itibarlarını yıpratmak için kendilerine yönelik linç kampanyası başlattığını söyleyen Çakmak, “Uzun yıllardır bu sektördeyiz. Bu süre içinde Serap Su hakkında en ufak bir olumsuzluk yaşanmadı, şikayet gelmedi. Şirket eski ortaklarından akrabam Fehmi Çakmak'ın bizden ayrıldıktan sonra şirkete yönelik saldırıları başladı. Bazı basın organlarında şirketimize yönelik çıkan haberler asılsızdır" dedi.   

 
30 YILLIĞINA KİRALADIK
Gölcük Mamuriye Köyü'nün üst kesimlerindeki ormanlık alandaki suyu, 2010 yılında 30 yıllığına Kocaeli Valiliği`nden kiraladıklarını söyleyen Zaman Su Şirketi Genel Müdürü Cevat Şahinkaya, bölgede çıkardıkları kaynak suları Mamuriye Köyü'ndeki dolum tesislerinden topladıklarını belirtti. Çakmak, "Tesis deposunda biriken sularımız son teknolojik arıtmalardan geçiyor. Arıtma aşamasından sonra Kocaeli Halk Sağlığı ekipleri suyun numunesini alıp kontrol ettikten sonra 'Uygundur' raporununu veriyor ve ardından dolum yapılıyor. Sonra sularımızı bayilerimize servis ediyoruz" dedi.
 
BAKANLIK ONAYI VAR
Sağlık Bakanlığı tarafından damacana su satışlarında uygunsuzluk tespit edilen içme suyu firmalarına yönelik geçtiğimiz yaz aylarında yapılan denetimler sonrasında birçok su firmasının işletme ruhsatlarının iptal edildiğini hatırlatan Çakmak, Sağlık Bakanlığı'nın  bu denetimler sürecinde Serap Su'yu da kontrol ettiğini, olumsuz her hangi bir bulguya rastlanmadığını ve analizlerde sularının temiz çıktığını belirtti. Çakmak, "Suyumuzun sağlıklı olduğuna dair Sağlık Bakanlığı, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nün onayı vardır" ifadesini kullandı.
 
ŞİRKET ORTAKLARI AKRABA    
2010 yılında kurulan Zaman Su şirketini akrabası Fehmi Çakmak ile birlikte kurduğunu söyleyen Abdulhadi Çakmak, Fehmi Çakmak'ın şirketin yüzde 54 hisse payı ile şirketin en büyük ortağı olduğunu söyledi. Çakmak, “Fehmi çakmak benimle çok uğraşıyordu. Benim şirketten ayrılmamı istiyordu. Ben ayrılmayınca kendisi ayrıldı. Hisselerine karşılık kendisine 605 bin TL nakit para ödedik.  Ayrıldıktan sonra şirketimize yönelik fiili saldırılar başlattı. Bize zarar vermeye çalıştı, tesislerimiz saldırıya uğradı” dedi.  
 
MOLOTOF KOKTEYLİ ATILDI
Fehmi Çakmak`ın ayrılmasıyla birlikte şirkete yönelik saldırıların başladığını belirten Abdulhadi Çakmak şunları söyledi: "Gölcük Mamuriye Köyü'ndeki Dolum Tesisi laboratuvarımıza bir keresinde molotof kokteyli atıldı. Tesise gelen su borularımız gece parçalandı, suların içine mazot benzeri sıvılar bırakıldı. Tesise maddi zarar vermek için her türlü girişim yapıldı. Durumu jandarmaya bildirdik, jandarma tesise kim veya kimlerin zarar verdiği yönünde araştırmasını sürdürüyor. Ayrıca Fehmi Çakmak hakkında da dava açtık" ifadesini kullandı.?
 
YASAL İŞLEM BAŞLATIK    
Fehmi Çakmak'ın şirketten ayrılmasından sonra genel müdürlükteki bilgi ve belgeleri çalarak basına servis ettiğini söyleyen Abdulhadi Çakmak, piyasaya verdikleri Serap Su ile ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Basın kuruluşlarını kendi yalan beyanlarına alet ettiğini vurgulayan Çakmak, "Fehmi Çakmak, şirketimizin ticari itibarını zedelemiştir. Su verdiğimiz çok sayıda itibarlı sanayi kuruluşları, bayiler ve suyumuzu içen vatandaşlarımız endişelendirilmiştir. Beyanları tamamen iftiradır. Benimle olan kişisel kavgasını şirketimi zor durumda bırakarak kullanmıştır. Son olarak şunu söyleyeyim ki tüm analizlerden yüzümüzün akıyla çıktık, bundan sonrada öyle olacak” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ