KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Serhan Gürkan hakim karşısına çıktı
Serhan Gürkan hakim karşısına çıktı
Güncel
08 Ekim 2009 Perşembe 18:32
  • 2652
  • 2

Serhan Gürkan hakim karşısına çıktı

26 Aralık 2008 tarihinde, Serhan Gürkan adamları ile birlikte Akdeniz Ticari Araçlar firmasına ait işyerini basmış ve Yılmaz Akdeniz ile Suat Akdeniz darp edilmişti. Serhan Gürkan ve şoförü İrfan Can ilk kez hakim karşısına çıktı

Kocaelispor Kulübü eski Başkanı Serhan Gürkan 26 Aralık 2008 tarihinde Alikahya beldesinde faaliyet gösteren MAN markalı araçların servis merkezi olan Akdeniz Ticari Araçlar firmasının tesisini adamları ile basarak Yılmaz ve Suat Akdeniz kardeşleri darp etmişti. Olayın ardından Serhan Gürkan ve adamları gözaltına alınmış, Serhan Gürkan`ın şoförü İrfan Can tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İrfan Can, avukat Ersayın ışık`ın itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
 

BİZE KÜFÜR ETTİLER
Olayda tutuksuz yargılanan Serhan Gürkan ve şoförü İrfan Can 4. Asliye Ceza Mahkemesi`nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Davaya Gürkan ve Can`ın dışında avukatları Ersayın Işık katılırken, müştekiler ve avukatları ise katılmadı. Davada ilk olarak önce tutuklanan ardından serbest bırakılan İrfan Can ifade verdi. Can şöyle konuştu:  “Ben diğer sanıkla birlikte olay günü oradaydım. Gittiğimizde müştekiler küfür ederek bizi karşıladı. Diğer sanık bu küfre dayanamayarak müşteki Yılmaz`a kafa atarak onu bakım kanalına düşürdü.
 

MERMİLER EVDEYDİ
Ancak ben kavgaya karışmadım, olayda üzerimde silah da bulunmuyordu. İddianamede sözü edilen 5 mermi benim evimde bulunuyordu. Benim silah taşıma ve bulundurma ruhsatım yok. Ben müştekileri özgürlüğünden mahrum bırakmadım. Bizim işyerimiz müştekilerin işyerine yakın. Olaydan bir süre sonra müştekiler kendiliğinden kavga amaçlı olarak bizim işyerimize geldi. Ben üzerime atılı bulunan suçları kabul etmiyorum. Evimde yapılan ve bulunan mermilere bir diyeceğim yok” diye konuştu.
 

EVET, KAFA ATTIM
Serhan Gürkan, mağdura kafa attığını doğrulayarak, şunları söyledi: “Ben sorguda mağdur Yılmaz”a kafa atığımı kabul ettim. Ancak ben kimseyi özgürlüğünden mahrum bırakmadım. Şirketimizin ruhsat ve anahtarına el koydukları için arada gerginlik oldu. Bunun üzerine müştekilerin işyerine gittik. Ben organize olup gitmedim. Tam tersine müştekiler ağabey, kardeş ve akrabalarıyla organize haldeydiler. Gittiğimde arabamızı neden vermiyorsunuz dediğim, küfürle karşılık verdiler. Aramızda kavga çıktı.
 

SADECE YARALADIM
Olay yerinde bulunan şarjör bana ait değil. Ben tahrik altında basit yaralama suçunu kabul ederim. Diğer suçlamaları kabul etmiyorum.” Duruşmada tanık Ali Osman Çun ifadesinde “Ben olay günü işyerinde çalışıyordum. Bir Mercedes içinden iki kişi indi. Jeep`ten inen kişi Yılmaz Bey`e kafa attı. Minibüs içerisinde kalabalık bir grup daha geldi. İçinden inenler oldu. Ortalık karıştı. Saldıranlar 5-6 kişiydi. Yılmaz`ı zorla minibüse bindirerek götürüldüğünü söylemiştim. Bu ifadem duruma dayalıdır” şeklinde konuştu.
 

8 ARALIK`A ERTELENDİ
Duruşmanın diğer tanığı Levent Kılıçarslan jandarmadaki ifadesini kabul etmeyerek “Ben jandarmadaki ifademi kabul etmiyorum. Cumhuriyet savcılığında verdiğim ifade doğrudur. Jandarmadaki ifademi Suat Bey`in bize 7 maaşlık borcu vardı o nedenle onun istediği gibi verdim” dedi. Mahkeme heyeti tanık ve sanıkları dinledikten sonra mahkemeye gelmeyen iki tanığın zorla getirilmesine karar verirken, adli emanette bulunan teminat olarak konulan  15 bin TL para ve Serhan Gürkan`ın ruhsatlı silahının geri verilmesine karar verdi. Dava diğer tanıkların dinlenmesi için 8 Aralık tarihine ertelendi.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ