KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Serpil ailesine kavuşturuldu
Serpil ailesine kavuşturuldu
Güncel
23 Aralık 2010 Perşembe 12:35
  • 1604
  • 0

Serpil ailesine kavuşturuldu

Sokakta bulunan Serpil Sertel’e kucak açan Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi, Sertel’i ailesine kavuşturdu

Kimsesizlerin kimsesi haline gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi, Gölcük İlçesi Değirmendere Mahallesi Zabıta Sokak`ta bulunan Serpil Serter`e kucak açtı, ihtiyaçlarını giderdi. Daha sonra Serter`in bir haftadır kendisinden haber alamayan ailesine de kavuşturan merkez, yine mutluluğun adresi oldu. Barınma merkezine kardeşini almaya gelen Naciye Sezer, hayatından şüphe duydukları Serter`i karşında görünce gözyaşlarını tutamadı.
 

BİR DRAM ÖYKÜSÜ
Serpil`in Barınmaevi`ne alındığını gazetelerden öğrendiğini belirten abla Naciye Sezer, Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi`ne telefonla ulaştıklarını ve kardeşinin durumunu sorduğunu söyledi. Kocaeli`ye geldip kardeşinin çok iyi durumda olduğunu görünce çok mutlu olduğunu söyleyen abla Sezer “Annem vefat ettikten sonra kardeşimin psikolojisi çok bozulmuştu. Sürekli anneme gidiyorum diye evden ayrılıyordu. Bu gidişinde ise bir hafta kayboldu. Çok endişelenmiştik” dedi.
 

HİZMETE HAZIR
Öte yandan garibanların sığınağı olan Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi soğuk havaların etkili olduğu bu günlerde hazırlıklarını tamamladı. İhtiyaç sahibi ve kimsesiz vatandaşların mağdur olmamaları için hizmet veren merkez, günde üç öğün sıcak su, yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor. İhtiyaç sahipleri kalıcı bir yer bulunana kadar belli bir süre aile sıcaklığında barındırılıyor. Zabıta ekipleri ise sokakları tarayarak dışarıda kalan ihtiyaç sahibi vatandaşları barınma merkezine ulaştırıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ