Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Rizeliler çıkartma yaptı bizimkiler ortada yoktu
Rizeliler çıkartma yaptı bizimkiler ortada yoktu
Kocaelispor
09 Mayıs 2010 Pazar 16:58
  • 2450
  • 10

Rizeliler çıkartma yaptı bizimkiler ortada yoktu

İsmetpaşa Stadı’nda birlik ve beraberlik nasıl oluru bir kez daha gördük. Rize’den vali, ticaret ve sanayi odası başkanı, 51 belediye başkanı, eski bakanlar maça geldi, bizim kent büyüklerindense Vali Gökhan Sözer dıyında kimse yoktu

Bir tek Sözer tribünde
Kocaeli kentinin 2009-2010 futbol sezonunda yaşamadığı rezillik kalmadı. İzmit İsmetpaşa Stadı`nda oynanan 16 iç saha maçında şeref tribününde sefillikler yaşandı. Bu rezilliklere bir başka halka daha eklendi. İl protokolünden sadece Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, protokol tribünündeki yerini aldı. Rize`den ise vali, belediye başkanı, Emniyet müdürünün yanı sırı sivil toplum örgütlerinin başkanları Şeref Tribünü`ndeki yerlerini aldı. Kent olarak onur tribününde bir kez daha çaresizlikleri yaşadık. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu nedenle eleştirilere maruz kaldı.

Rize Valisi bile geldi
Bir alt lige düşmesi bizim elimizde olan Çaykur Rizespor İzmit İsmetpaşa Stadı`na adeta çıkartma yaptı. Başta Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu olmak üzere Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Emniyet Müdürü Şanbaz Demirtaş, Rize Ticaret Odası Başkanı Ömer Lütfüoğlu maça gelenler arasındaydı. İsmetpaşa Stadı`nda ise bizden sadece ve sadece Kocaeli Valisi Gökhan Sözer yer almıştı. Gökhan Sözer`in de maça Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu nedeniyle geldiği öğrenildi.

MAÇTAN NOTLAR

BİN 500 RİZE TARAFTARI
Oynanan kader maçına Rize`li taraftarlarda büyük ilgi gösterdiler. Bin 200 bilet ayrılmasına rağmen Rizeli taraftarlar uyanıklık yaparak İsmet Paşa Stadı`na Kocaelisporlular arasından girip daha sonra da misafir takımın bulunduğu tribünlere geçtiler. Rize Çaykurspor taraftarları maç boyunca takımlarına büyük destek verdiler. Kocaelisporlu taraftarlarla da sık sık tartıştılar.

Üç eski Kocaelispor`lu Rize`de
Bir zamanlar Kocaelispor`da forma giyen üç futbolcumuz Rize formasıyla sahaya çıktılar. Kocaelispor`da uzun zaman top oynayan Engin Öztonga takımın başında kaptan olarak sahaya çıkarken Ersin Güreler`de ilk 11`de yer aldı. Hasan Yiğit ise yedekler de yer aldı.

Tuncay Mataracı maça geldi
Rizeli ünlü politikacılardan olan Gümrük ve Tekel eski bakanlarından Tuncay Mataracı`da dünkü maça gelen ünlüler arasındaydı. Bir dönem Yüce divan`da da yargılanan Tuncay Mataracı dünkü maça gelerek Rize`ye destek oldu.

51 Rizeli belediye başkanı maçtaydı
Rize Çaykurspor için adeta ölüm kalım maçı olan maça Rizeliler büyük bir çıkartma yaptılar. Marmara Bölgesi`nde aslen Rizeli olan 27 belediye başkanı olmak üzere dün İsmet Paşa Stadı`na toplam 51 Rizeli belediye başkanı geldi.

Işın Çelebi de geldi
Rize Çaykurspor`un ligte kalması için neredeyse bütün Rizeliler dün seferber oldular. Rize protokolünün tamamının maça geldiği ismet paşa Stadı`nda yine ANAP döneminin ünlü siyasetçilerinden ve bakanlarından olan Rizeli Işın Çelebi`de maça gelen ünlüler arasındaydı.

TFF`den şike takibi
Bank Asya 1. Ligi`ndeki en önemli maçlardan birisi olan Kocaelispor-Çaykur Rizespor maçına Türkiye Futbol Federasyonu da temsilci gönderdi. Aynı zamanda Şike Komitesi`nde yer alan yönetim kurulu üyesi Servet Yardımcı`da maçı izleyenler arasındaydı.

Karaosmanoğlu`na büyük tepki
Takımlarını son maçta da yalnız bırakmayan Kocaelisporlu taraftarlar maç boyunca Yunanistan`da olan ve maça gelmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hakkında aleyhine tezahürat yaptılar. Karaosmanoğlu için ağır sözler sarf eden Kocaelisporlu taraftarlar bu arada da sık sık Rizeli taraftarlara sataştılar.

Rize`den 27 yönetici geldi
Sadece Rize protokolü değil Çaykur Rizespor Kulübü yöneticileri de maça büyük ilgi gösterdiler. 27 Çaykur Rizespor yöneticisi maçta İsmet Paşa Stadı`nda yerini alarak takımlarına destek verdiler.

Kapılar 12.00`de açıldı

Çaykur Rizespor taraftarlarının maça büyük ilgi göstermesi nedeniyle ismet paşa Stadı`nın kapıları Saat 12.00`de açıldı. 17 kapıdan İsmet Paşa Stadı`na seyirciler alındı. 317 resmi polisin görev yaptığı maçta 75 özel güvenlik görevlisi de yer aldı.

Genç oyuncular tribünde seyretti
Kocaelispor`da forma giyen genç oyunculardan Şerif Sumo,Gökhan Meral, Servet Katanalp, Erkan Sağlık, Ahmet Kutluer ve ilk yarıda oynana tüm maçlarda yer alan Burak Halil dünkü maçı tribünlerden izlediler.

Gözlemciye koltuk parçası
Çaykur Rizespor`un ikinci golü bulmasından sonra Şeref Tribünü`nde oturan Rizeli yöneticilerle Basın Tribününün hemen yanında bulunan kapalıdaki Kocaelisporlu taraftarlar arasında kavga çıktı. Kocaelisporlu taraftarlar ikinci gole sevinen Rizelilere pet şişe ve kırdıkları koltukları attılar. Kırılan koltuk parçalarından birisi maçın gözlemcisine geldi. Gözlemci kırılan koltuk parçasını yanından ayırmadı.

200 bayan izledi
Kocaelispor`un Çaykur Rizespor ile oynadığı maça bayanlarda büyük ilgi gösterdi. yaklaşık 200 bayan izleyici maçı kapalı  tribünden izledi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ