KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sevgi Mağazaları 35 bin kişiye ulaştı
Sevgi Mağazaları 35 bin kişiye ulaştı
Güncel
13 Eylül 2009 Pazar 17:12
  • 722
  • 1

Sevgi Mağazaları 35 bin kişiye ulaştı

Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik giyim yardımı yaptığı Sevgi Mağazaları, bu güne kadar 35 bin 379 kişiye ulaşarak yardımda bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hizmete açtığı Sevgi Mağazaları rahmet ve bereket ayına yakışır bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Paranın değil sevginin geçtiği ve ailelerin temel giyim ihtiyaçlarını karşılandığı mağazalarda Ramazan ayı içinde fazla mesai yapılıyor. Diğer aylarda ortalama aylık 300 kişinin ihtiyaçları giderildiği Sevgi Mağazaları'nda Ramazan ayında bin 500 kişinin ihtiyaçları karşılanıyor.

2009'DA 7 BİN 600 KİŞİ

Pantolondan takım elbisesine iç çamaşırından ayakkabısına kadar birçok temel giyim malzemesinin bulunduğu Sevgi Mağazaları'nı denetleyen Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verdi. Dr. Poyraz 2005 yılından itibaren hizmete giren Sevgi Mağazası'nın kurulduğu günden bu güne kadar yaklaşık 35 bin 379 kişiye ulaştığını kaydederek, 2009 yılı içinde de 7 bin 600 kişinin ihtiyaçlarına cevap verildiğini belirtti.

ÇEK KARŞILIĞI

Sevgi Mağazaları'ndan yararlanmak isteyen kişiler öncelikle mağdur olduklarını göstermek zorundalar. Fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile mağdur olduğunu belgeleyenler Büyükşehir Belediyesi tarafından incelemeye tabi tutuluyor. Para geçmeyen mağazalarda tespit edilen vatandaşlara 50, 75, 100 YTL'den oluşan çekler aracılığıyla yardım ediliyor. Alışveriş yapar gibi giyim yardımı yapılan Sevgi Mağazaları'ndan, muhtaç üniversite öğrencileri, S.H.Ç.E.K, cezaevi, Barınma Merkezi ve Huzur Evinde kalanlara da belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ