KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Sevgi Mağazaları’ndan Ramazan’da çifte mesai
Sevgi Mağazaları’ndan Ramazan’da çifte mesai
Güncel
06 Eylül 2010 Pazartesi 12:56
  • 1576
  • 1

Sevgi Mağazaları’ndan Ramazan’da çifte mesai

Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik giyim yardımı yaptığı Sevgi Mağazaları Ramazan ayı içinde fazla mesai yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hizmete geçirdiği Sevgi Mağazaları Ramazan ayında fazla mesai yapıyor. Diğer aylarda ortalama 800 kişiye hizmet veren Sevgi Mağazası, Ramazan ayı içinde şu ana kadar yaklaşık 2 bin 400 ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıldı. İzmit ve Gebze`nde bulunan mağazalarda ücretsiz olarak sunulan hizmetle bir çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşılıyor.
 

ÜÇE KATLANDI
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz Ramazan ayında çalışma saatlerini artırdıklarını ifade ederek hafta sonları da dâhil olmak üzere saat 00.00`a kadar çift mesai yapılarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Poyraz, mağdur vatandaşları belirlemek için görev alan sosyal tespit uzmanlarının da aynı şekilde kent genelinde hizmet verdiklerini kaydetti.
 

2005 YILINDA BAŞLANDI
2005 yılından itibaren hizmet veren mağazada pantolondan takım elbisesine, iç çamaşırından ayakkabısına kadar bir çok temel giyim malzemesi bulunuyor. Mağazalardan yararlanmak isteyen kişiler fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneğiyle mağdur olduğunu belgeleyerek, uzman sosyal tespit görevlileri tarafından incelenmesi sonrası yardım alabiliyor. Alışveriş yapar gibi giyim yardımı yapılan Sevgi Mağazaları`ndan muhtaç üniversite öğrencileri, S.H.Ç.E.K, cezaevi, barınma merkezi ve huzur evinde kalanlara da belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ