KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sevgi Mağazası ihalesine 9 firma teklif verdi
Sevgi Mağazası ihalesine 9 firma teklif verdi
Güncel
20 Ekim 2009 Salı 17:23
  • 1279
  • 0

Sevgi Mağazası ihalesine 9 firma teklif verdi

Büyükşehir Belediyesi’nin yoksul ve garibanlara giyim eşyası dağıttığı Sevgi Mağazası için binlerce adet giyim malzemesi ve ayakkabı alımıyla ilgili büyük ihaleye 9 firma teklif verdi

Günlerdir tartışması süren, İzmit kent esnafının ihaleye girip girmeyeceği tartışılan Sevgi Mağazası ihalesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi`nde Sosyal İşler Şube Müdürü Turgut Çakar`ın başkanlığında yapılan ihaleye İzmit, İstanbul ve Ankara`dan toplam 9 firma teklif verdi.
 

7 AYRI GRUPTA İHALE YAPILDI
İhale komisyon başkanı Turgut Çakar, gerekli rekabet ortamı sağlanmayacağı endişesi taşıyan kent esnafına kolaylık sağlamak, İzmitli esnafın da ihaleye girmesini kolaylaştırmak, gerekli rekabet şartlarını oluşturmak için  çorap, eşofman, bayan giyim, çocuk, erkek, ayakkabı ve iç çamaşırı olmak üzere 7 ayrı grupta ihale açtıklarını söyledi.
 

İZMİTLİ ESNAF DA VARDI
İKM`nin “Biz ihaleye katılmıyoruz” çağrısına rağmen İzmitli esnafların da ihaleye katıldığı görüldü. İhaleye, 7 İzmitli firma teklif verdi. Firmalar numuneleri ihale komisyonuna gösterirken, komisyon odasında renkli görüntüler oluştu. Kapalı zarfla ihaleye giren firma temsilcilerin önünde zarflar tek tek açıldı. Kazanan firma bir hafta içinde açıklanacak. 
 

İZMİTLİ FİRMAYA İHTAR   
Yapılan ihaleye bazı firmaların 7 ayrı grup için teklif verdiği görüldül. Bazı firmalar ise tek kalem için teklif verdi.  İzmit`ten ihaleye giren Çağman Tekstil`in sahibi Ömer Çağman`ın teklif zarfında teminatı eksik yatırdığı ve banka referans mektubunun olmadığı görüldü. İhale komisyonu başkanı Çağman`a eksikliklerini iki gün içinde temin etmesini isteyerek ihtar verdi.
 

EN YÜKSEK TEKLİF YKM`DEN
Yapılan ihalede 7 gruptan teklif veren İzmit YKM Mağazası oldu. YKM toplan 781 bin 580 TL teklif verirken, ihale evraklarında eksiklik görülen İzmitli Çağman firması bayan çorap, çocuk pantolon ve iç giyimi için 135.95 TL teklif verdi.FİRMALAR VE TEKLİFLERİ
1-Kardelen Ayakkabı ve Konfeksiyon San. Tic. Ltd. Şti.-İstanbul: 512. 175 bin
2-Kaya Giyim Mağazası-İzmit: 592 bin TL
3-Yeni Karamürsel-İzmit: 781. 580 TL
4-Erbay Pazarlama Tic. Anonim Şti.-İzmit (Sadece eşofmanda teklif verdi): 149 .600 TL
5- Çağman Tuhafiye-İzmit (Çorap ve eşofmanda teklif verdi): 135. 950 TL 
6-Pikassu Deri Ayakkabı San. ve Tic. A.Ş.-İzmit (Sadece ayakkabıda teklif verdi): 135. 600 TL
7- Renk Mağazası-İzmit (Kız-erkek ve bayan-erkek eşofmanda teklif verdi): 56 bin TL
8- Tankal Tekstil (Ankara): 705.450 TL
9- Çelik Kardeşler Tekstil-İzmit: 587. 125 TL

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ