KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Sevgilimle kaçmadım parayı ödeyeceğim
Sevgilimle kaçmadım parayı ödeyeceğim
Güncel
11 Aralık 2010 Cumartesi 13:29
  • 3616
  • 6

Sevgilimle kaçmadım parayı ödeyeceğim

Kayıp tahsildar Mehmet Duran, 'Bir gecelik kaçamak yaptım. Parayı da ödeyeceğim' dedi

Kartepe Belediyesi`nde devlet memuru statüsünde çalışan, işi ise ilçede kurulan semt pazarlarındaki esnaflardan işgaliye paralarını toplamak olan Mehmet Duran`ın, Kurban Bayramı`nda çalıştığı üç gün boyunca topladığı paraları alarak, sevgilisiyle birlikte kayıplara karıştığı iddia edilmişti. Duran, gazetemize gelerek hakkındaki iddialara yanıt verdi. Şehir dışında bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Duran, “Hakkımdaki iddiaların doğru olmadığını, üzerine zimmetli olan 6 bin 900 TL`yi belediyeye ödeyeceğini belirterek, “Paraları toplayıp sevgilimle kaçmadım. Bayramda topladığım paraları çantamdan eşim almıştır” dedi.
 

KAÇMADIM, RAPORLUYUM
Duran, şunları söyledi: “Ben, 25 Kasım günü rapor aldım. 4 Aralık günü iş başı yaptım. İki gün çalıştıktan sonra 6 Aralık günü yine 10 günlük rapor aldım ve halen de raporluyum. ‘Paraları alıp sevgilisiyle birlikte kayıplara karıştı` iddiası doğru değildir, yalandır. Kurban Bayramı`nda belediye personelinin tamamı 9 günlük tatil yaparken, ben çalıştım. Cuma, cumartesi ve pazar günü işimin başındaydım. Belediye kapalı olduğu için o paraları teslim edemedim. Biz tahsildarlar kural gereği her beş günde bir topladığımız paraları teslim etmek zorundayız, aksi halde zimmet suçu işlemiş oluruz.
 

PARALARI EŞİM ALMIŞTIR
Paraları çantamdan evde eşim almıştır. ‘Topladığı paralarla daire aldı iddiası` yalandır. Ben Arslanbey Atakent Konutları`nda 62 bin TL`ye bankadan kredi çekerek daire aldım ve halen her ay 830 TL taksit ödüyorum. Evli, 4 çocuk, bir de torun sahibiyim. Eşimin iddia ettiği gibi ne kadın pazarlıyorum ne de eşimi. Eşim rahatsızdır, ilaç kullanıyor ve bu ilaçların etkisiyle bana iftira atıyor. Şimdi ne eşimle ne de çocuklarımla görüşmüyorum. Ben iddia edilen Zeynep ve Zuhal`i tanımam sadece Zeynep denilen kadınla bir günlük maceram oldu. Şimdi kimseyle yaşamıyorum ve yalnızım. Eşim bana iftira attığı için kendisiyle görüşmüyorum.
 

PARALARI ÖDEYECEĞİM
Kardeşleri beni ölümle tehdit ediyorlar, korktuğum için kayıplara karıştım ve şimdi şehir dışında bir arkadaşımda kalıyorum. Raporum bittikten sonra gelip teslim olacağım. Bayramda topladığım ve belediye kapalı olduğu için teslim edemediğim, üzerime zimmet olarak bulunan 6 bin 900 TL`yi Kartepe Belediyesi`ne geri iade edeceğim. Parayı ben yemedim, evde çantamdan eşim almıştır. Belediyenin bana yardımcı olmasını istiyorum. Üzerimdeki zimmeti taksitler halinde geri iade edeceğim. Belediyenin mali hizmetler müdürü Abdullah Yılmaz, akrabam değildir. Eşime boşanma davası açacağım. 23 yıldır evliyim, bundan sonra kendisiyle de çocuklarımla da görüşmeyeceğim.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ