KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Çocuklar Dolphin’i kağıttan bebeklerle süsledi
Çocuklar Dolphin’i kağıttan bebeklerle süsledi
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 15:04
  • 1050
  • 0

Çocuklar Dolphin’i kağıttan bebeklerle süsledi

Dolphin, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında KBT Sahne Tasarımcısı Erhan Demiray’ın hazırladığı kağıt atölyesine ev sahipliği yaptı. Atölye çalışmasında kağıttan bebek yapan çocuklar Dolphin’i süsledi

Baharın sıcaklığıyla birlikte çocukların cıvıltısı Dolphin`i  dolduruyor. Dolphin Alışveriş Merkezi koridorları 23 Nisan konseptiyle renklendi. Kocaeli Bölge Tiyatrosu işbirliği ile kurulan Kâğıt Atölyesi`nde ilköğretim öğrencileri hünerlerini sergiliyor. Alışveriş merkezinin koridorlarında sergilenmek üzere hazırlanan kâğıt bebek atölyesine katılan çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Kocaeli Bölge Tiyatrosu Sahne Tasarımcısı Erhan Demiray tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmasının ardından Dolphin Alışveriş Merkezi tarafından hazırlanan hediyeler çocuklara armağan ediliyor.

KAĞIT ATÖLYESİ
Kâğıdın önemi, doğru kullanımı, kesme, şekil verme ve boyamayla ilgili detaylı bilginin arkasından kolları sıvayan minikler, kendi hayal güçleriyle bebeklerini çiziyorlar. Birbirinden renkli giysilerle boyanarak giydirilen kâğıt bebekler, el ele tutuşarak barış ve dostluğun simgesi haline geliyor. Geçtiğimiz salı gerçekleştirilen atölye çalışmasında ilk çalışma grubu Seymen Koleji ve Bilgi Köprüsü Etüt Merkezi öğrencileri oldu. Minikler tarafından hazırlanan kâğıt bebekler Dolphin`de sergilenmeye başladı. Atölye bugün saat 10.00 ve 14.00`de iki seans olmak üzere bir kez daha gerçekleştirilecek.

DOLPHİN ÇOCUK TİYATROSU
Öte yandan Dolphin, kültür ve sanatla büyüyen, yaratıcı çocuklar yetiştirmek, kültürel gelişmelerine katkıda bulunmak ve düşlerindeki dünyayı gerçek kılmak için çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Nisan ayında gerçekleştireceği sürpriz programda çocuklar bayram sevinciyle tiyatro heyecanını da aynı anda yaşama fırsatını yakalayacak. 25 Nisan`da saat 16.30`da Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından sahnelenecek çocuk oyunlarına tüm çocuklar davetli. Ayrıca Kocaeli`nin en çok tercih edilen, en teknolojik ve konforlu sineması, Dolphin Sinemalarında Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminin 3 boyutlu gösterimi bugün vizyona giriyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ