Kocaeli Zirve
“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”
“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”
Güncel
16 Temmuz 2018 Pazartesi 14:17
  • 9578
  • 0

“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”

Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı Muhammet Alperen Oruç taşınması planlanan Seymen Kışlası için “Burası Bahçecik ve Yeniköy halkının can damarıdır. Bu alanda yapılacak doğru proje Bahçecik ve Yeniköy için hayat kaynağı olacaktır” dedi.

Kasım ayında Seymen Kışlasının askeri tabur ile Sakarya Taşkısığı Kışlası’na taşınacağı duyurulmuş, 24 Haziran seçimleri sırasında da Fikri Işık, kışlanın bulunduğu yerin Millet Bahçesi olacağını açıklamıştı. Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı Muhammet Alperen Oruç, Seymen Kışlası hakkında fikirlerini paylaşarak “Bu alanda yapılacak doğru proje Bahçecik ve Yeniköy için hayat kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Alternatif bir dinlenme tesisi

Seymen Kışlası kaldırıldıktan sonra buraya inşa edilecek bir kent merkezi projesinin hem Yeniköy termal tesislerine yakınlığı hem de Bahçecik’in eşsiz dağ manzarasının birleşmesi ile İzmit ve Kartepe’ye tatile gelecekler için alternatif bir dinlenme yeri olabileceğini söyleyen Oruç, “Bahçecik ve Yeniköy kırsalı hem dağ hem de makine, kimya sahili ile yeni bir deniz ve dağ turizminde aktör olacaktır. Makine ve kimyaya inşa edilecek yeni bir vapur iskelesinin kara yoluyla Seymen Merkeze buradan Yeniköy Termal Tesisleri Kocaeli’nin can damarı olacaktır” cümlelerini kullandı.

 

Bahçecik’in bir tarih kent olduğunu ancak atıl durumda olmadığını söyleyen Oruç, “Seymen Bölgesi’nde yapılacak olan kent meydanı buranın tarih kenti olmasını ön plana çıkaracaktır” dedi.

 

 

Millet Bahçesi olsun

Oruç, Seymen Kışlası’nın bulunduğu alana millet bahçesi yapılmasını önerirken tam teşekküllü bir devlet hastanesinin de güzel bir proje olacağını ifade etti. “Bugün makine, kimya ve Sepetli Pınar Mahallerimiz büyük sıkıntı içerisinde. Özellikle ulaşımla alakalı ciddi sorun yaşıyorlar. Mevcut seferlerin yetersizliği özellikle kendi aracı olmayan insanların sosyal hayatını olumsuz etkiliyor” diyen Oruç, “Ben Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz’ın konuyu en iyi şekilde değerlendirip en uygun projeleri elinden geldiğince yapacağı kanaatindeyim ama halk olarak bizlerde bu konuda başkanımıza destek olarak elini güçlendirmeli hangi partiden olursa olsun belediye meclisinde enine boyuna bu konuyu tartışmalı destek olmalıyız” dedi.

 

Oruç, son olarak “Ben Başiskele Belediye Meclis üyesi olarak bu seçimde mecliste olursam arkadaşlarımızla beraber bu projelerin en yakın takipçisi olacağımızı halkımıza şimdiden ilan ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ