KOCAELİ 13° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3887 TL
  • 6.0956 TL
  • 6.7858 TL
Kocaeli Zirve
“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”
“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”
Güncel
16 Temmuz 2018 Pazartesi 14:17

“Seymen Kışlası hayat kaynağı olacaktır”

Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı Muhammet Alperen Oruç taşınması planlanan Seymen Kışlası için “Burası Bahçecik ve Yeniköy halkının can damarıdır. Bu alanda yapılacak doğru proje Bahçecik ve Yeniköy için hayat kaynağı olacaktır” dedi.

Kasım ayında Seymen Kışlasının askeri tabur ile Sakarya Taşkısığı Kışlası’na taşınacağı duyurulmuş, 24 Haziran seçimleri sırasında da Fikri Işık, kışlanın bulunduğu yerin Millet Bahçesi olacağını açıklamıştı. Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı Muhammet Alperen Oruç, Seymen Kışlası hakkında fikirlerini paylaşarak “Bu alanda yapılacak doğru proje Bahçecik ve Yeniköy için hayat kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Alternatif bir dinlenme tesisi

Seymen Kışlası kaldırıldıktan sonra buraya inşa edilecek bir kent merkezi projesinin hem Yeniköy termal tesislerine yakınlığı hem de Bahçecik’in eşsiz dağ manzarasının birleşmesi ile İzmit ve Kartepe’ye tatile gelecekler için alternatif bir dinlenme yeri olabileceğini söyleyen Oruç, “Bahçecik ve Yeniköy kırsalı hem dağ hem de makine, kimya sahili ile yeni bir deniz ve dağ turizminde aktör olacaktır. Makine ve kimyaya inşa edilecek yeni bir vapur iskelesinin kara yoluyla Seymen Merkeze buradan Yeniköy Termal Tesisleri Kocaeli’nin can damarı olacaktır” cümlelerini kullandı.

 

Bahçecik’in bir tarih kent olduğunu ancak atıl durumda olmadığını söyleyen Oruç, “Seymen Bölgesi’nde yapılacak olan kent meydanı buranın tarih kenti olmasını ön plana çıkaracaktır” dedi.

 

 

Millet Bahçesi olsun

Oruç, Seymen Kışlası’nın bulunduğu alana millet bahçesi yapılmasını önerirken tam teşekküllü bir devlet hastanesinin de güzel bir proje olacağını ifade etti. “Bugün makine, kimya ve Sepetli Pınar Mahallerimiz büyük sıkıntı içerisinde. Özellikle ulaşımla alakalı ciddi sorun yaşıyorlar. Mevcut seferlerin yetersizliği özellikle kendi aracı olmayan insanların sosyal hayatını olumsuz etkiliyor” diyen Oruç, “Ben Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz’ın konuyu en iyi şekilde değerlendirip en uygun projeleri elinden geldiğince yapacağı kanaatindeyim ama halk olarak bizlerde bu konuda başkanımıza destek olarak elini güçlendirmeli hangi partiden olursa olsun belediye meclisinde enine boyuna bu konuyu tartışmalı destek olmalıyız” dedi.

 

Oruç, son olarak “Ben Başiskele Belediye Meclis üyesi olarak bu seçimde mecliste olursam arkadaşlarımızla beraber bu projelerin en yakın takipçisi olacağımızı halkımıza şimdiden ilan ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

DİĞER HABERLER

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

Bilgi Köprüsü Montessori, pazarda tezgah açtı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde faaliyet gösteren ilimizin ilk Montessori eğitimi veren anaokulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası’nı şimdiki adıyla “Yatırım, Tutum ve Türk Malları Haftası”nı akıllarda kalıcı, uygulamalı bir programla kutladı.  Öğrenciler, öğretmenler hep birlikte İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nda tezgah açarak yerli üretim sebze ve meyve satışı yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu