KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Seyyar satıcılar esnafı bıktırdı
Seyyar satıcılar esnafı bıktırdı
Güncel
02 Aralık 2009 Çarşamba 15:38
  • 1124
  • 0

Seyyar satıcılar esnafı bıktırdı

İzmit Kent Merkezi esnafı bir araya gelerek son zamanlarda yaşadıkları seyyar satıcı sorunuyla ilgili bir açıklama yaptı

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Merkezi`nin ının düzenlediği basın toplantısında İKM Başkanı Murat Barış, işyerlerinin önünü kapatan seyyar satıcılara müdahale etmeyen belediyeye tepki gösterirken, belediye personelinin görevini yerine getirmediğini öne sürdü. Barış, Nevzat Doğan`dan kendilerine yardımcı olmasını istediklerini ancak Doğan`ın hala bir adım atmadığını söyledi.
 

ZABITA DOKUNMUYOR
İKM Başkanı Murat Barış esnafın gözü önünde seyyar olarak yapılan satışların hem esnafın gelirini düşürdüğünü hem de görüntü kirliliği yarattığını söyleyerek “Biz yetkililerin konuya daha duyarlı olmalarını ve etkili tedbirler almalarını bekliyoruz. Mavi önlükle meşrulaştırılan seyyar satıcı profilinin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Zabıtaya şikayet ettiğimiz zaman ‘Biz mavi önlüklülere dokunamıyoruz` diyor. Belediyeden bu konuda yardım talep ettik ama görüyoruz ki bu konu hakkında hiç bir şey yapılmıyor” dedi. 
Seçil TAĞ

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ