KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
SGK’da e-ödenek dönemi
SGK’da e-ödenek dönemi
Güncel
01 Kasım 2012 Perşembe 15:08
  • 1554
  • 0

SGK’da e-ödenek dönemi

2013 yılı itibariyle ‘e-ödenek’ sistemine geçen Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü bir seminer verdi. Seminerde, sistemin olumlu yanları anlatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, yeni kullanılmaya başlayan ‘e-ödenek` sistemi hakkında bir seminer düzenledi. Kuruçeşme`de bulunan il binasında gerçekleştirilen seminere hastane ve işveren personeli katıldı. Seminere; SGK İl Müdürü Nurettin Nacar başkanlık yaparken, İzmit SGK Merkez Müdürü Süleyman Soydan ve ilgili servis şefi Selda Dinçer, konu hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi aktardı. 

 
GÜNÜ GÜNÜNE İŞLEYİN
Seminerin açılış konuşmasını yapan il müdürü Nurettin Nacar,  “Bilindiği gibi 1 Ocak 2013 itibariyle Türkiye genelinde bütün kurumlarda e-reçete ve e-ödenek devreye girecek. Bu konu hakkında biz de ortaklarımıza yani sizlere bilgi vermek istedik. Unutmamalıyız ki bizim işimiz çok önemli. Bizim savsakladığımız bir iş, başkası için çok önemli olabilir. O yüzden sizlerden ricamız; elinize ulaşan girdileri günü gününe sisteme işlemek olacaktır” dedi
 
SİSTEMİN FARKI 
Daha sonra söz alan merkez müdürü Soydan ise, eski sistemden örnekler vererek yeni sistemin farklılıklarını anlattı. Soydan, “Kısa bir süre önce SGK olarak geniş kapsamlı bir düzenleme yapıldı. Şimdi ise işlerimizi daha hızlı yapmamızı sağlayacak e-ödenek devreye girecek. Bildiğiniz gibi evraklar önceden hem manuel hem de bilgisayar ortamında elimize ulaşıyor bu da kurumumuzda büyük karışıklıklara neden oluyordu. E-ödenek ile bu sorunumuz ortadan kalacak” diyerek kolaylıklarını anlattı.
 
ÜÇ MODÜL VAR
Konu hakkında hastane, işveren ve kurum modülüyle ilgili ayrıntılı sunum yapan ilgili servis şefi Selda Dinçer “E-ödenek sistemi kurumumuzla anlaşmalı özel-resmi sağlık tesislerince düzenlenen geçici iş göremezlik belgeleri ve sağlık kurulu raporlarının iş verenler ile kurumlara elektronik ortamda gönderilmesi, ödeneğin hesaplanması ve sigortalıya ödenmesi için MOSİP Sistemi aracılığıyla Ziraat Bankası şubelerine gönderilmesidir” şeklinde sistemi anlattı. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ