KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sibel Gönül geri adım atmadı
Sibel Gönül geri adım atmadı
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 13:52
  • 3310
  • 10

Sibel Gönül geri adım atmadı

İzmit Belediyesi Kadın Meclisi tarafından Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle düzenlenen konferansta konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül taş ocağına hala destek vermediğini yineledi
İzmit Belediyesi Kadın Meclisi tarafından Dünya Kadın Hakladı Günü nedeniyle dün İzmit Belediye binasındaki toplantı salonunda konferans düzenlendi. Konferansta konuşmacı olarak AKP Kocaeli Milletvekili aynı zamanda da Kadın-Erkek Fırsatı Eşitliği Komisyon Başkanı Sibel Gönül katıltı. Gönül, kadın ve erkeklerin aynı eşit haklara sahip olduğunu ancak bunun alanda sergilenemediğini ifade etti. 
 
İSTENİLEN SEVİYEDE DEĞİL
İzmit Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert, kadınların önemine değinerek herkesin haklarını bilmesi gerektiğini ifade etti. Milletvekili Gönül ise şöyle konuştu: “Kadınlara seçme ve seçilme hakkı durup dururken verilmedi. Bunun için kadınlarımız mücadele etti. İlk olarak kadınların bulunduğu mecliste bile oran 4.4 iken 2007 yılında bu rakam 9.1`e ve 2011 yılında ise 14.4`e yükseldi. Ancak yine de istenilen seviyede değil.
 
BÜYÜK BİR GÜÇ OLURLAR 
Başarmanın en önemli anahtarı istemek. Artık kadınlar da bu alanda çalışmak istiyorlar. Kadınların yerelde çalışmaları onları parlementodaki yerini sağlamlaştıracaktır. Yerel yönetimlerin yaptığı tüm hizmetler direk kadınları ilgilendiriyor. Kanunlarda kadınlar için çok fazla iyileştirme yapıldı ancak sahada uygulamakta zorluk çekiliyor. Kadınlar birbirlerini ötekileştirmezse aslında büyük bir güç olurlar.” 
 
AYNI KARARDAYIM
Basın mensuplarının Maşukiye`de yapılmak istenen taş ocağı ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Gönül, “Ben o konuyla ilgili görüşlerimi açıklamıştım, hala aynı karardayım. Bugünkü gelinen noktada farklı bir düşüncede değilim. Ben kimsenin hızlı tren projesine karşı olduklarını düşünmüyor. Farklı görüşler olması mümkün, herkes demokratik bir şekilde kendi düşüncelerini söylemekte özgür” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ