KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Sıfır otomobiller öğrencileri bekliyor
Sıfır otomobiller öğrencileri bekliyor
Güncel
08 Aralık 2012 Cumartesi 13:09
  • 3063
  • 6

Sıfır otomobiller öğrencileri bekliyor

Büyükşehir LYS sınavında Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere bu sene de otomobil hediye edecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi üniversite yerleştirme sınavı (LYS)`nda Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere sıfır kilometre, kaskolu ve deposu full otomobil hediye edecek. Daha önceki yıllarda 21 öğrenciye verilen anlamlı hediye için Büyükşehir Belediyesi`ne başvurular alınıyor.   


EĞİTİME TEŞVİK

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi eğitime ve öğrencilere destek vermeye devam ediyor. 6. sınıflara laptop, seviye belirleme sınavı (SBS)`nda dereceye girenlere bisiklet vererek öğrencileri eğitime teşvik eden Büyükşehir, LYS`de dereceye girenlere de anlamlı bir hediye veriyor. Önceki yıllarda da gerçekleştirilen eğitim hizmeti kapsamında bu sene de LYS`den Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere sıfır kilometre otomobil verilecek. 


BAŞVURULAR ALINIYOR

Kocaeli genelindeki bir liseden mezun olmak ve Kocaeli`de oturmak şartı taşıyan hizmetten yararlanmak için Büyükşehir Belediyesi`ne müracaat etmek gerekiyor. Müracaat için öğrencilerin, Kocaeli Fuarı içindeki Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi`ne gelerek istenen belgeleri ibraz etmeleri yeterli olacak.    


İSTENEN BELGELER

Müracaat için öğrencilerin ikametgah belgesi, mezuniyet diploması ve Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer aldığı bir lisans programına kayıt yaptırdığı sayısal, eşit ağırlık, sözel puanının olduğu belgeyi getirmeleri gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerin kapılarını aralayan gençler için çok önemli ve anlamlı bir hediye olan bu hizmetle şu ana kadar 21 otomobil verdi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ