KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Siirtli öğretmenin yardım çağrısı
Siirtli öğretmenin yardım çağrısı
Güncel
20 Aralık 2011 Salı 14:28
  • 1063
  • 0

Siirtli öğretmenin yardım çağrısı

Siirtli eğitimci mektupla okulunun durumunu anlatıp yardım istedi. Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ise çağrıya ‘Kitaplar Sahipsiz, Çocuklar Kitapsız Kalmasın’ kampanyasıyla karşılık verdi

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl da önemli bir projeyi hayata geçirdi. Oldukça anlamlı olan ‘Sahipsiz Kitap, Kitapsız Çocuk Kalmasın` sloganıyla gerçekleştirilen projeyi şekillendiren Siirt Pervari  Yukarıbalcılar İlköğretim Okulu Müdür Vekili Mehmet Asan`ın elektronik postası oldu.

 

 

 

KÖY OKULUYUZ
Eğitimci Asan internet üzerinden okula gönderdiği mektubunda; “Okulumuz köy okulu olup 260 öğrencisi bulunmaktadır. Okulumuzun tüm eksiklerini yazmayacağım Size buradaki sıkıntılarımızın önceliklerinden bahsetmek istiyorum. Burası mağduriyetler içerisinde olan bir yer. Çocukların giyebilecekleri  düzgün  bir ayakkabıları bile yok.

 

 

 

HERKES FAKİR
Buradaki insanların maddi imkanları kısıtlı. Hala köyden başka bir yere çıkmamış çocuklar bile var... Bu çocuklar dünyayı sadece kitaplardan ve televizyonlardan tanıyabilyorlar. Bunun içinde kitaplara ihtiyaçları var.  Bu ihtiyaçları ben ve öğretmen arkadaşlar karşılamaya çalışıyoruz ama her yere yetişemiyoruz.

 

 

 

KİTAP İSTİYORUZ
Sizden bu konuda öncelikli olarak kitap (her türlü olabilir) istiyoruz. Bunun yanında bir okulda lazım olabilecek (açgözlü olmak istemiyoruz) her şeye ihtiyacımız var. Çünkü sizlerin ‘Bu hikayeyi herkes bilir` dediğiniz hikayeleri bile çocuklar okumamış ve bilmiyor... Şimdiden tüm okul adına teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim” diyerek bir okulun halini gözler önüne serdi.

 

 

 

YARDIM BEKLENİYOR
Okul müdür vekilinin mektubu üzerine harekete geçen Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları hemen bir kampanya başlattı ve bu okula yardım için başta kitap olmak üzere her türlü yardım topluyor. Okul aile birliği üyeleri ve velilerin desteğiyle yürütülen kampanya 30 Aralık`a kadar sürecek. Kampanyaya duyarlı herkesin katkısı bekleniyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ