KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Silahlı saldırıya Karaosmanoğlu’ndan CEVAP
Silahlı saldırıya Karaosmanoğlu’ndan CEVAP
Güncel
26 Kasım 2017 Pazar 10:10
  • 7719
  • 4

Silahlı saldırıya Karaosmanoğlu’ndan CEVAP

İlimizin tanınmış simalarından olan Kocaeli İlme Hizmet Vakfı Başkan Yardımcısı ve Selam TV Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Kaya, 4 Kasım günü silahlı saldırıya uğramıştı. Kent kamuoyuna oldukça meşgul eden olay sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun avukatı Ebru Çıtlak devreye girerek bir açıklama yayımladı

İlk olarak yaşanan saldırıyı Abdullah Kaya, geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabında paylaşarak duyurdu. Günaydın Kocaeli Gazetesi olarak ise gerçekleşen olayı 4 Kasım günü kamuoyuyla paylaşarak haberleştirdik. Daha sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, meydana gelen saldırıyla ilgili Avukatı Ebru Çıtlak’ı devreye sokarak kenti bilgilendirici bir açıklamada yayımlattı.

 

Avukat Çıtkak tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Abdullah kaya açıklamasında linç girişimleri, saldırılar, silahlı ve araçla saldırı, kumpas davalar ard arda geldi dedikten sonra saldırganların tamamının Şevki Yılmaz ve İbrahim Karaosmanoğlu ile iltisaklı kişiler olduğunu söylemiştir. Bu durum açıkça iftira niteliğindedir. Yine Paşa Cami yıllardır yönetimimizin Fetö’nün kireç elini öpmemenin, ishalli kilodunu yüzüne sürmesinin bedelini ödüyor ve Tüm süreç Fetö talimatı ile yürütülüyor şeklindeki beyanlar ile müvekkilimi; paralel yapıyla bağdaştırmak, milletin bölünmez bütünlüğünü yıkmaya çalışan kanlı terör örgütüne destek veren biri olarak göstermek suretiyle açıklamalar asılsız olmakla kabul edilmesi mümkün değildir.

 

Üstün başarılarla…

Müvekkilim, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halen üstün başarıyla görevini sürdüren halkın oylarıyla 3. Defa belediye başkanı seçilmiş, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı olması sıfatıyla uluslararası alanda da tanınan, Türkiye’de ve ilimizde saygı gören bir şahıs olup halkımızı temsil etmektedir. Açıklamanın içeriği müvekkilimi hedef alır nitelikte olup kişilik haklarını ihlal eder nitelikte aşağlayıcı küçük düşürücü, intici nitelikte unsurlar taşımakta ve müvekkilin itibarını zedelemeye yönelik olup açıkça hukuka aykırıdır. Müvekkilin haber içeriğinde belirtildiği üzere vakfın mülkiyetini ele geçirmeye çalışması gibi bir durum söz konusu değildir.” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ