KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe Meclisi’nde canlı yayın
Kartepe Meclisi’nde canlı yayın
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 17:11
  • 1533
  • 0

Kartepe Meclisi’nde canlı yayın

Kartepe Belediyesi bir ilke imza atarak, nisan ayı meclis toplantısını, belediyenin internet sitesinden canlı yayınladı

Kartepe Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısını dün eski Derbent Belediyesi Meclis Salonu`nda gerçekleştirdi. Nisan ayı toplantısında bir ilke imza atıldı. Toplantı belediyenin www.kartepe.bel.tr adlı internet sitesinden canlı yayınladı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, gerçekleştirilecek tüm meclis toplantılarının ve ihalelerin artık belediyenin internet sitesinden canlı yayınlanacağını bildirdi. Meclis toplantısında 23 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

ÇEKİMSERLİK TARTIŞMASI
 Gündem maddelerinden 22`si oy birliğiyle kabul edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü`nün “Salim Dervişoğlu Caddesi`ni içeren 1/1000 ölçekli uygulama imar planı “ ile ilgili imar komisyonu raporuna MHP meclis üyesi Cemil Altınkaya çekimser oy kullandı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Altınkaya`ya “neden çekimser kaldınız, ya evet deyin ya da hayır. Tamam çekimser kalma hakkınız var ama en azından neye karşı kararsız kaldınız sorun anlatalım” şeklinde tepkisini dile getirdi. Altınkaya ise, konuyu anlamadığını, çekimser oy kullanmanın da en doğal hakkı olduğunu söyledi.

KOMİSYONLAR SEÇİLDİ
Oturumda ayrıca, enjümen üyeliklerinin seçimi için gizli oylama yapıldı. Gizli oylamada teklif edilen iki isim AKP meclis üyesi Yusuf Özdemir ve Musa Demirtaş enjümen üyeliğine seçildi. Gündem maddeleri arasında ihtisas komisyonu üyeliklerinin seçimi de yapıldı. 6 ihtisas komisyonunda da mevcut komisyon üyelerinin olduğu gibi kalması meclise sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Meclisin 9. maddesinde faaliyet raporunun okunması vardı.

BAŞKAN DIŞARI ÇIKTI
Faaliyet raporunun yönetmelik gereği meclis başkanlığı koltuğundan, 1. başkan vekili tarafından okunması gerektiği için Karabalık, koltuğundan kalkarak raporu sunması için yerini başkan vekili Zafer Arat`a bıraktı. Karabalık, meclisten çıkarak, raporun okunmasını çay içerek bekledi. Faliyet raporunun ibrasının ardından meclise dönen Karabalık, geriye kalan gündem maddelerini meclise sundu. Gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

135 DÖNÜMLÜK ARSA
Toplantı sonrası gazetemizin sorularını yanıtlayan başkan Karabalık, Köseköy mevkiindeki EDOK Komutanlığı`nın hemen yanında CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen`e ait 135 dönümlük alanda Sirmen`in yapacağı Yurtkur projesiyle ilgili bilgi verdi. Karabalık, şunları söyledi;

“Sefa Sirmen`in burada bir arsası bulunuyor. Bize bir talepte bulundu. Arsasına yurt yaptırmak istediğini söyledi.

SİRMEN, OTEL YAPTIRIYOR
Biz Sirmen`den otel yapmasını da istedik. Sirmen, buna sıcak baktı ve kabul etti. Bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na bildirdim. O da kabul etti. Sefa Sirmen`le en son bir ay önce görüştük ve kendisine Büyükşehir Belediyesi`nden 5000`lik plan tadilatı yaptırmasını bildirdim. Daha sonra görüşmedik, yaptırıyordur herhalde.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ