Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4823 TL
  • 6.2239 TL
  • 7.2797 TL
Kocaeli Zirve
Deniz Yıldızları eğitime başladı
Deniz Yıldızları eğitime başladı
Salon Sporları
09 Mayıs 2010 Pazar 12:54
  • 1393
  • 0

Deniz Yıldızları eğitime başladı

Denizyıldızları Spor Kulübü Derneği Doğukan Cankurtarma Merkezi tarafında yaz sezonu Cankurtaran dersleri verilmeye başlandı.

Denizyıldızları Spor Kulübü Derneği  ve Doğukan Cankurtarma merkezi Başkanı Celal Kavaz nezaretinde, Dalış   Eğitmeni Dr. Gürol Kamiloğlu ve TSSF ‘da görevli Uzman Eğitmenlerimiz tarafından başlandı.

Eğitim Yetkisi verildi
28 Ocak 2006 tarih ve 26063 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF )  Cankurtarma yönetmeliğine göre; Halkımızın Can güvenliği gereği havuzlarda Bronz Cankurtaran, plajlar ve iç sular gibi kamuya açık denizlerde Gümüş Cankurtaran bulundurulması zorunlu ve her şeyden önce insani bir sorumluluktur. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF ) tarafından Eğitim vermeye yetkili olan ve 2 yıl geçerlilik süresi olan; havuzlarda güvenliği sağlayan ve hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitime sahip olan Bronz Cankurtaran ile Deniz, göl, doğal veya yapay iç suların kıyıları ile havuzlarda güvenliği sağlayan ve hayat kurtarmaya yardım etmek için temel eğitime sahip olan Gümüş cankurtaran eğitimleri, Denizyıldızları spor kulübü Derneği ve Doğukan Cankurtarma merkezi Başkanı Celal Kavaz nezaretinde, Dalış eğitmeni Dr. Gürol Kamiloğlu ve TSSF ‘da görevli Uzman Eğitmenlerimiz tarafından Cankurtarma ve İlkyardım eğitimleri; Denizyıldızları spor kulübü Derneği ve Doğukan Cankurtarma merkezimizde veriliyor.

5 ayrı dalda eğitim
Doğukan Cankurtarma merkezimiz tarafından, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeline, Sakarya Kocaali Belediyesi İtfaiye personeli, Kocaeli Rota liman personeli, Balıkesir Üniversitesi Beden eğitimi ve spor yüksek okulu öğrencileri, Van 100 yıl Üniversitesi öğrencilerine Bronz ve Gümüş Cankurtaran eğitimleri verildi. 28 Nisan-02 Mayıs 2010 tarihleri arasında Bursa İlinde Cankurtarma eğitimlerimiz devam etmektedir. TÜBİTAK personeline 04 Mayıs 2010 tarihinde Dalış, Cankurtarma ve İlkyardım eğitimleri hakkında bir seminer verilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlara Dalış, Cankurtarma ve İlkyardım kurslarımız devam etmektedir. Havuzlarda veya denizlerde Cankurtaranlık yapabilmek, birer dalıcı veya iyi bir yüzücü olarak tecrübenizi artırarak kendinize ve çevrenize faydalı olabilmek isteyenlere Cankurtaran Kursları düzenli olarak açılıyor. TSSF-ILS Cankurtaran Kurslarımız devam ediyor vermeye yetkili olduğumuz kurslar Bronz Cankurtaran, Gümüş Cankurtaran, Altın Cankurtaran, Bronz Cankurtaran Eğitmen ve Gümüş Cankurtaran Eğitmenliği dersleri veriliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ