KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Şinasi Turoğlu’na genel merkezden büyük darbe
Şinasi Turoğlu’na genel merkezden büyük darbe
Güncel
04 Aralık 2009 Cuma 10:16
  • 2154
  • 9

Şinasi Turoğlu’na genel merkezden büyük darbe

İzmit Ziraat Odası başkanlığını uzun yıllar yapan daha sonra hakkındaki iddialardan sonra başkanlıktan ayrılıp odanın meclis başkanlığı görevine gelen Şinasi Turoğlu’na Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nden büyük bir darbe geldi.

Halen başkanlığını Ortaburun Köyü eski Muhtarları`ndan Musa Erim ile meclis başkanlığını Şinasi Turoğlu`nun yaptığı İzmit Ziraat Odası`nın temsil yetkisi kaldırıldı.

Bundan sonra Kocaeli`de Türkiye Ziraat Odaları Birliği`ni Kartepe Ziraat Odası temsil edecek.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Kartepe Ziraat Odası Başkanlığı`na ve Genel Sekreter Vekili Vedat Koç ile Od. ve Od. Şb. Md. Vekili M. Hikmet Yavuzyiğit imzalı gönderdiği yazıda ‘Birliğimiz yönetim kurulunun 13.11.2009 tarihli oturumunda, Kocaeli merkezinde birden fazla ziraat odası olması nedeniyle Valilik, Tarım İl Müdürlüğü ve diğer kuruluşlar tarafından davet ve toplantılarda, Kocaeli il merkezini temsil etmek amacıyla merkez ziraat odası olarak odanızın yetkili kılınmasına karar verilmiştir` deniliyor.

Bu yazı ile beraber Kocaeli`de bütün resmi dairelerde ve her yerde Türkiye Ziraat Odaları Birliği`ni Kartepe Ziraat Odası temsil edecek.
Kartepe Ziraat Odası başkanlığını, Uzuntarla Merkez Mahalle Muhtarı olan Hasan Basri Ayaz yapıyor. Kartepe Ziraat Odası Meclis Başkanı ise Eski Eşme Mahalle Muhtarı olan Mecit Külüğ.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği`nin bu yazısı başta İzmit Ziraat Odası olmak üzere Şinasi Turoğlu için çok ağır bir karar. Ziraat Odaları Birliği böylece Kocaeli`de resmen İzmit Ziraat Odası`nı ve Şinasi Turoğlu`nu yok saymış oluyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ