KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Sinem öldü dramı kaldı
Sinem öldü dramı kaldı
Güncel
26 Aralık 2010 Pazar 12:01
  • 6771
  • 8

Sinem öldü dramı kaldı

Lise 2. sınıf öğrencisi Sinem kansere yenildi. Sinem’in babası da kanser ve şu anda yoğun bakımda, halaları da kansere karşı savaşıyor

Yenidoğan`da ikamet eden Nerminer ailesinin yaşadıkları tam bir dram niteliğinde. 1999 yılında Sinem`in babası İsmail Nerminer`in beynindeki ur nedeniyle felç geçirmesiyle başlayan felaketler zinciri ailenin peşini bırakmadı. Son olarak da bir ay önce kanser olduğu öğrenilen İsmail (40) ve Asiye (38) Nerimer çiftinin 16 yaşındaki ortanca kızı Sinem, kanserle olan mücadelesini önceki gün kaybetti. İstanbul Cerrrahpaşa Hastanesi`nde ameliyata alınan Sinem, ameliyat masasından kalkamadı. Seka Devlet Hastanesi`nde son iki aydır yoğun bakımda ve bilinci kapalı olan baba İsmail Nerminer`in ölüm haberini bekleyen yakınları, Sinem`in ölüm haberiyle yıkıldı. Yaşadığı bütün acılardan sonra torununu kaybeden babaanne ise ayakta durmak için mücadele etti.
 

VÜCUDUNU SARMIŞ
Kız Meslek Lisesi`nin el sanatları bölümünde 2`nci sınıf öğrencisi olan 16 yaşındaki Sinem`in kanserle mücadelesi uzun sürmedi. Uzun süredir karın ağrısı şikayetleri bulunan Sinem, acı gerçeği bir ay önce öğrendi. İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi`nde tedavi gören babasını ziyarete giden Sinem, babaannesinin ısrarlarıyla röntgen çektirdi. Röntgen sonucunda ise Sinem`in karın bölgesinde 30 santimetrelik bir ur tespit edildi. Doktorların tahminine göre yaklaşık 3 sene önce böbrek bezlerinde oluşan ur, zamanla Sinem`in bütün iç organlarını sardı. Röntgen sonucundan sonra Sinem hemen hastaneye yatırıldı. Önce böbreklerinden biri alındı, ancak çare olmadı.
 

AMELİYATTAN ÇIKAMADI
Geçtiğimiz cuma günü sabahı Sinem, tekrar ameliyata alındı. 8 saat süren ameliyatta Sinem`e 25 ünite kan verildi. Ancak Sinem, o ameliyat masasından bir daha kalkamadı. Doktorlar aileye acı haberi verdiklerinde ise hiç kimse duyduğuna inanamadı. Akrabaları ve arkadaşları Sinem`in evine akın etti. Dün evdeki kalabalığı görüp Sinem`in babası İsmail Nerminer`in öldüğünü düşünerek gelen komşuları da, Sinem`in ölüm haberini duyunca büyük bir şok yaşadı. Bu yaşına kadar eşinin ölümüyle başlayan felaketleri tek başına göğüsleyen 62 yaşındaki babaanne Kezban Nerminer ise ayakta durmakta zorlandı. Sinem`in cenazesi, Serdar Köprübaşı Camii`nde kılınan cenaze namazının ardından Yuvacık Serdar Mezarlığı`nda toprağa verildi.
 

DRAM AİLESİ
Babaanne Kezban Nerminer`in elektrik kurumunda çalışan eşi İbrahim Nerimer`in bacaklarından biri 2000 yılında kesildi. Bundan kısa bir süre sonra da İbrahim Nerimer hayatını kaybetti. Eşinin ölümünün ardından elektrikçilik yaparak geçimini sağlayan oğlu İsmail`in beyninde ur tespit edildi. İsmail Nerimer, beynindeki ur nedeniyle felç geçirdi ve son 2 aydır bilinci kapalı olarak yoğun bakımda tutuluyor. Eşinin ölümü ve oğlunun felç geçirmesiyle yıkılan Kezban Nerimer`in kızı Firdevs de iki sene önce yakalandığı bağırsak kanseriyle savaşmaya devam ediyor. Diğer kızı Nalan ise bu acılar nedeniyle yüz felci geçirdi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ